Traktorzysta z 4 promilami chciał uciec policjantom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
15-11-2019,11:00 Aktualizacja: 15-11-2019,12:42
A A A

Bez prawa jazdy, ale za to z ponad 4 promilami alkoholu w organizmie 26-letni traktorzysta uciekał policjantom z komisariatu w Rabce-Zdroju (pow. nowotarski, woj. małopolskie).

Pościg za ciągnikiem rolniczym marki Ursus odbył się w minionym tygodniu w miejscowości Podwilk.

Kierujący, pomimo sygnałów do zatrzymania wydawanych przez policjanta, nie stanął, lecz jechał dalej. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Po jakimś czasie zajechali drogę rolniczej maszynie i zatrzymali uciekiniera.

pasłęk, kmp w elblągu, Krzysztof Nowacki, wypadki na posesjach, traktor przejechał kobietę

Traktorzysta najechał na kobietę. Wcześniej wspólnie pili alkohol

48-letnia kobieta trafiła do szpitala po wypadku na posesji w jednej z podpasłęckich miejscowości w woj. warmińsko-mazurskim. Została najechana przez ciągnik rolniczy. 61-latek postanowił przestawić traktor i w trakcie manewrowania najechał na...
"Okazało się, że kierujący to 26-letni mieszkaniec gminy Raba Wyżna. Był pijany, miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych" - opisuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat  pozbawienia wolności. Odpowie również za uszkodzenie radiowozu i popełnione wykroczenia - m.in. kierowanie bez uprawnień i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przed sądem stanie również 39-letni traktorzysta, który po sygnale telefonicznym został przez stróżów prawa zatrzymany na drodze wojewódzkiej nr 513 w miejscowości Zaręby (pow. lidzbarski, woj. warmińsko-mazurskie). Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu.

"Mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński przyznał policjantom, że nie posiada uprawnień do kierowania. Po chwili okazało się, że 39-latek ma też 3-letni aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do grudnia 2021 roku" - podaje lidzbarska KPP.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj