Traktorzysta ranny, drwal zginął. Kolejne wypadki w lasach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
15-07-2019,15:00 Aktualizacja: 15-07-2019,15:16
A A A

Kierowca ciągnika został ranny w wyniku wypadku w lesie w miejscowości Librantowa (pow. nowosądecki, woj. małopolskie). W tarnobrzeskim (woj. podkarpackie) lesie Jasień zginął mężczyzna przygnieciony przez ścięte drzewo.

Uratowanie traktorzysty poprzedziła trudna akcja. Strażacy wraz z policją i ratownikami medycznymi dotarli najpierw pojazdami w okolice miejsca wypadku.

wypadki przy wycince drzewa, wycinka drzew, gmina Firlej, powiat lubartowski, kock, Ewelina Skorupska

Pień spadł na kobietę. Kolejny wypadek przy wycince

62-letnia kobieta została przetransportowana do szpitala medycznym śmigłowcem po tym, jak została uderzona przez pień ścinanego drzewa. Do wypadku doszło podczas wycinki w gminie Firlej (pow. lubartowski, woj. lubelskie). - Właścicielka działki, na...

Od uwięzionego mężczyzny dzieliło ich jednak jeszcze około 500 m, ale w dalszą drogę musieli udać się pieszo, zabierając ze sobą oczywiście niezbędny sprzęt. Mało tego ową drogą była wąska, stroma ścieżka leśna, a następnie strome zbocze.

Po dotarciu do celu, ratownicy zobaczyli ciągnik rolniczy przewrócony na bok i oparty o drzewo. Metr od maszyny znajdował się poszkodowany. Wydobyli go z traktora mieszkańcy domostw usytuowanych pod lasem, którzy usłyszeli wołanie o pomoc.

Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej, następnie za pośrednictwem noszy oraz lekkiego pojazdu strażackiego przetransportowano do wezwanego śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym udał się do szpitala.

Z kolei w tarnobrzeskim lesie - jak wynika ze wstępnych ustaleń - w trakcie prowadzonych prac ścięte drzewo spadło i przygniotło jednego z pracowników.

Niestety, reanimacja nie przyniosła skutku i 43-latek zmarł.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement