To może być koniec stadniny. Starosta pisze do premiera i ministra

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
08-03-2018,10:05 Aktualizacja: 08-03-2018,10:24
A A A

Bialscy samorządowcy, parlamentarzyści i przedsiębiorcy zabiegają o dalszą organizację Narodowego Pokazu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Niedawno pojawił się bowiem pomysł przeniesienia imprezy na warszawski Służewiec.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie zaprzecza, że taka możliwość brana jest pod uwagę ze względu na przypadające w tym roku obchody 100-lecia niepodległości Polski - przypomina Polskie Radio Lublin. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Stadnina Koni Janów Podlaski, Stadnina Koni,  Janów Podlaski, andrzej pietrzak, Grzegorz Czochański, kowr

Prezes Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odwołany

W środę został odwołany zarząd Stadniny Koni Janów Podlaski. Do pełnienia obowiązków prezesa oddelegowano Grzegorza Czochańskiego, dyrektora w pionie nadzoru nad spółkami w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Czochański swoje...

Narodowy Pokaz Koni Arabskich odbywa się w Janowie Podlaskim od blisko 40 lat. Pokazowi towarzyszy słynna na świecie aukcja Pride of Poland.

- To dwie nierozerwalne imprezy i ściśle związane z Janowem Podlaskim. Nie wyobrażam sobie, że kupcy przyjadą na aukcję, a przed nią nie będzie pokazu - uważa Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

- Moim zdaniem, jeśli do tego dojdzie, będzie to oznaczało koniec stadniny koni. W ubiegłym tygodniu wystosowałem pisma do premiera i ministra rolnictwa z prośbą o przemyślenie i podjęcie właściwej decyzji - dodaje.

- Aukcja z czempionatem była magnesem, przyciągała kupujących i turystów, a to wszystko związane jest z biznesem. Korzystali wynajmujący noclegi, handlowcy oraz świadomość, że Janów znany jest na świecie z hodowli koni. To ważne wydarzenie dla regionu - zauważa Adam Abramowicz, poseł PiS.

Święto Konia Arabskiego, janów podlaski, sławomir pietrzak, pride of poland, konie stadnina koni w janowie podlaskim

Święto Konia Arabskiego zawita do stolicy? KOWR rozważa różne warianty

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, któremu podlegają państwowe stadniny rozważa przeniesienie z Janowa Podlaskiego do Warszawy tegoroczne Święto Konia Arabskiego.   Mijają właśnie dwa lata od odwołania doświadczonych i znanych...

Przeniesienie czempionatu do stolicy ma swoje plusy i minusy. - Wiele zależy od tego czy Janów może przygotować imprezę marketingowo, bo to kulało w ostatnich latach - mówi z kolei prof. Krystyna Chmiel, wieloletni hodowca koni arabskich.

O sprawę ewentualnego przeniesienia Narodowego Pokazu Koni Arabskich z Janowa do Warszawy rozgłośnia zapytała szefa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ale ten nie chciał wypowiadać się na ten temat.

W środę został odwołany - z szefem Andrzejem Pietrzakiem na czele - zarząd Stadniny Koni Janów Podlaski.

Do pełnienia obowiązków prezesa oddelegowano Grzegorza Czochańskiego, dyrektora w pionie nadzoru nad spółkami w KOWR.
 

źródło: Polskie Radio Lublin

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu