Te firmy importują masło i sery. Minister publikuje pierwszą listę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
23-08-2019,14:20 Aktualizacja: 23-08-2019,14:26
A A A

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa zgodnie z zapowiedziami rozpoczął publikowanie list zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego, które importują surowce spożywcze, bądź produkty gotowe.

- W sytuacji istotnych nadwyżek surowców rolniczych w Polsce, sprowadzanie na rynek krajowy tysięcy ton mięsa (w tym zwierząt do uboju), sera, masła i innych wyrobów spożywczych, choć dopuszczalne w ramach obrotu wewnątrzwspólnotowego, jest dla polskiego rolnictwa szkodliwe - uważa szef resortu.

bezpieczeństwo żywności, jakość żywności, produkcja żywności, jan krzysztof ardanowski, ministerstwo rolnictwa

Polska żywność jest wysokiej jakości i bezpieczna. To dobro narodowe

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa zapewnia, że polska żywność jest bezpieczna i wysokiej jakości. To odpowiedź na zarzuty wskazujące na złą jakość sprzedawanych u nas produktów spożywczych. - Pojawiły się krytyczne głosy ze strony...

- Utrudniony zbyt na surowce rolnicze pochodzące z polskich gospodarstw, oferowanie bardzo niskich cen i lekceważące traktowanie polskich rolników przez przetwórców, którzy w ostatnich latach skorzystali z ogromnego wsparcia publicznego na rozwój swoich zakładów. Wszystko to budzi uzasadniony niepokój - dodał polityk.

Ardanowski jest zdeterminowany, by przekazywać polskim producentom rolnym informacje o wielkości i asortymencie surowców sprowadzanych z zagranicy przez firmy, z którymi często rolnicy kooperują.

Na początek ministerstwo publikuje listę firm importujących sery i masło (według zestawienia Głównego Lekarza Weterynarii za okres 1 stycznia-30 czerwca 2019 r.).

Kolejne listy mają zostać zaprezentowane niebawem.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj