Targi Rolnicze AGRO-TARG 2015 w Kalsku startują w niedzielę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (bea) | redakcja@agropolska.pl
06-06-2015,21:30 Aktualizacja: 06-06-2015,21:49
A A A

XXII targi AGRO-TARG 2015 w Kalsku koło Sulechowa odbędą się w najbliższą niedzielę (7 czerwca). To największa impreza rolnicza w woj. lubuskim. W tym roku na zwiedzających będzie czekać 400 wystawców, przygotowano wiele atrakcji.

Targi będą prawdziwą gratką dla miłośników ogrodnictwa. Zaprezentowany zostanie bogaty asortyment roślin rabatowych i balkonowych i różnorodnych cebulek, jak poinformowała PAP Life z-ca dyr. Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Elżbieta Łyko.

Oczywiście nie zabraknie firm oferujących maszyny rolnicze, ciągniki i urządzenia rolnicze. Agencje i firmy pracujące na rzecz rolnictwa będą udzielać fachowego doradztwa zainteresowanym rolnikom.

W programie nie mogło zabraknąć wystawy zwierząt hodowlanych. Do Kalska zjadą przedstawiciele związków hodowców: trzody chlewnej, gołębi i drobiu ozdobnego oraz pszczelarze.

Koła Gospodyń Wiejskich przygotują wypieki wiejski, odbędą się również kiermasze: produktów regionalnych i tradycyjnych, kiermasz winiarski, rękodzieła ludowego i artystycznego. Przewidziano również gry i zabawy dla dzieci. Na scenie zaprezentują się zespoły ludowe i grupy śpiewacze.

Rolnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi w rolnictwie i ogrodnictwie. Podczas targów zostaną podsumowane konkursy wojewódzkie „Agroliga 2015”, „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, wypieków wiejskich „Lubuska Baba” oraz na najciekawszy produkt targowy - „HIT Targowy”.

Głównym organizatorem targów jest Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi w niedzielę o godz. 11.  

Szczegółowy program targów i mapkę dojazdu znajdziesz tutaj

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement