Szykuje się rekonstrukcja rządu. Zmiana w fotelu ministra rolnictwa?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-04-2024,11:30 Aktualizacja: 02-04-2024,11:34
A A A

Minister rolnictwa Czesław Siekierski miałby być jednym z szefów resortów zagrożonych wymianą w ramach rekonstrukcji rządu, o której pisze „Rzeczpospolita”. Według jej ustaleń, słaba jest też pozycja minister klimatu.

Gazeta przypomina w artykule słowa premiera Donalda Tuska wypowiedziane 19 marca: „Tak czy inaczej nastąpi rekonstrukcja rządu. Zawsze ktoś w rządzie spisuje się gorzej, a ktoś lepiej i zawsze jest dobry moment, że wtedy, kiedy się już zdefiniowało, kto z jakichś powodów nie daje rady tak na sto procent, to wtedy będzie rekonstrukcja” - mówił szef rządu.

minister rolnictwa, siekierski, bruksela, ukraina

Siekierski: pewne elementy gospodarki powinny być oddzielone od wsparcia humanitarnego dla Ukrainy

Pewne elementy gospodarki powinny być oddzielone od wsparcia humanitarnego, militarnego, dlatego że za otwarcie rynku z Ukrainą, które obecnie obowiązuje, koszty płacą rolnicy - mówił we wtorek w Brukseli minister rolnictwa...

Według ustaleń „Rzeczpospolitej”, zmiany mają być niewielkie, ale zauważalne. Jeden powód jest taki, że niektórzy członkowie rządu już przed powołaniem go do życia zastrzegli, iż będą kandydować do Parlamentu Europejskiego w zbliżających się wyborach. Z informacji „Rz” wynika, iż chodzi tu m.in. o ministra aktywów państwowych Borysa Budkę, ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza czy ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Hetmana.

Jak podkreśla dziennik, w Trzeciej Drodze obawiają się o losy ministra rolnictwa Czesława Siekierskiego i Pauliny Hennig-Kloski, minister klimatu i środowiska.

„Z naszych informacji wynika, że premier nie jest zadowolony z ich pracy. Siekierski ma sobie nie radzić z protestami rolniczymi i negocjacjami ze stroną ukraińską, a Hennig-Kloska zaczęła od falstartu i ‘afery wiatrakowej’” – czytamy w publikacji.

Siekierskiego wybronimy, a z Hennig-Kloską może być różnie. Niech Hołownia o nią walczy, my nie będziemy” - powiedział „Rz” jeden z ministrów z PSL w rządzie Donalda Tuska.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu