Sukces arabskich koni polskiej hodowli

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
22-09-2020,13:25 Aktualizacja: 22-09-2020,13:31
A A A

Podczas Europejskiego Championatu Koni Arabskich, który odbywał się w Pradze polskie konie zdobyły 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe medale w 5 z 7 rozegranych championatów - poinformował resort rolnictwa.

Podczas imprezy rodzime araby zdobyły tytuły: "Najwyżej ocenionej klaczy", "Najwyżej ocenionego ogiera" oraz "Za najlepszy ruch pokazu". Tytuł "najlepszego hodowcy" przyznano Stadninie Koni w Michałowie.

stadnina w Janowie Podlaskim, hodowla koni arabskich, kowr

Rząd wpompuje miliony w stadninę

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dołoży do słynnej hodowli koni, która podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości stanęła na skraju bankructwa. Wtorkowa "Rzeczpospolita" przypomina, że od 11 września Stadnina Koni Janów...

- Według obserwatorów Europejski Championat Koni Arabskich zdominowany został rozgrywką koni polskiej hodowli. Już dziś uznają oni rok 2020 za jeden z najlepszych w historii - podkreślił Tomasz Chalimoniuk, pełnomocnik ministra rolnictwa ds. hodowli koni.

Resort poinformował ponadto, że podczas wydarzenia w Pradze, swoją wartość potwierdził roczny ogierek "Ferrum", który oczarował skład sędziowski i zdobył złoto. Na tegorocznym Narodowym Pokazie Koni w Janowie Podlaskim zdobył tytuł "Best in show".

- Europejski championat potwierdził to, co wszyscy widzieli już podczas tegorocznego pokazu w Janowie Podlaskim, że Polska jest nadal jednym z liderów hodowli tych pięknych i wspaniałych zwierząt - ocenił Chalimoniuk.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement