Copy LinkXFacebookShare

Strażacy ruszyli ratować konia. Konieczny okazał się dźwig

Ratownicy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu oraz OSP Kośmin (woj. mazowieckie) ruszyli do gospodarstwa, by wydobyć z opresji konia.

Do tej akcji doszło w miniony poniedziałek (18 września) w miejscowości Kośmin. Tego dnia dyżurny ze Stanowiska Kierowania KP PSP w Grójcu odebrał zgłoszenie o potrzebie pomocy przy ratowaniu zwierzęcia hodowlanego. Koń wpadł do betonowego kanału, w którym znajdowała się woda. Nie był w stanie samodzielnie się wydostać z tego zbiornika.

„Wydobycie zwierzęcia odbyło się dzięki pomocy byłego funkcjonariusza naszej komendy, który przy pomocy HDS-a (hydrauliczny dźwig samochodowy – red.) pomógł w ewakuacji. Zwierzę udało się wyciągnąć zdrowe i przekazane zostało pod opiekę właściciela” – podaje grójecka KP PSP.

Zobacz nas w Google News

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?