Startuje program "Owoce i warzywa w szkole"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
12-09-2016,10:45 Aktualizacja: 12-09-2016,11:53
A A A

Po raz ósmy rusza nabór szkół podstawowych do programu "Owoce i warzywa w szkole". W tym roku szkolnym zmieniły się zasady przystąpienia do programu i wystarczy tylko zawarcie umowy przez placówkę z jednym dostawców z zatwierdzonych przez ARR.

Od tego roku szkoły nie muszą wcześniej zgłaszać się do programu przez Agencję Rynku Rolnego. Informację o przystąpieniu placówki do programu przekazuje bowiem dostawca na podstawie podpisanej umowy. Dokument jest zobowiązany złożyć w Oddziale Terenowym ARR (właściwym ze względu na siedzibę dostawcy) do dnia:

owoce, warzywa, mleko, uczniowie, szkoła, programy dla uczniów, żywność dla uczniów

Nowy program dystrybucji żywności wejdzie do szkół

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Europy od roku szkolnego 2017/2018 programy "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole" zostaną zastąpione "Programem dla szkół". Nowy program...

  • 22 września 2016 r. - w przypadku uczestnictwa w programie w I semestrze roku szkolnego 2016/2017
  • 13 stycznia 2017 r. - w przypadku uczestnictwa w programie w II semestrze roku szkolnego 2016/2017

Szkoły, które chciałyby samodzielnie organizować dostawy owoców i warzyw muszą zdobyć zatwierdzenie i złożyć oświadczenie o liczbie dzieci uczestniczących w programie do 22 września br. (na dostawy w I semestrze) lub 12 stycznia 2017 (na dostawy w II semestrze) - informuje na swojej stronie internetowej ARR.

W programie "Owoce i warzywa w szkole" mogą uczestniczyć dzieci z klas I-III szkół podstawowych oraz "zerówek" działających w szkołach podstawowych. Uczniowie będą otrzymywały 2-3 razy w tygodniu (przez 10 tygodni w semestrze) owocowo-warzywne porcje. Składają się one ze świeżych owoców (jabłka, gruszki, borówki, truskawki) i warzyw (marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki) oraz soków (owocowe, warzywne oraz mieszane).

Obowiązkowym elementem programu jest ponadto edukowanie o zdrowych nawykach żywieniowych. Dostawy owoców i warzyw do szkół w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 rozpoczną się 3 października.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj