Środek z konopi niszczy komórki rakowe. Sukcesy poznańskich naukowców

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
06-03-2018,13:35 Aktualizacja: 06-03-2018,13:57
A A A

W poznańskich laboratoriach opracowano metodę pozyskiwania z konopi środków wspomagających leczenie pacjentów ze schorzeniami nowotworowymi.

Projekt przez cztery lata prowadził Uniwersytet Przyrodniczy we współpracy z licznymi partnerami, m.in. Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu, Instytutem Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu i PozLab.

orlen południe, orlen, produkcja kwasu mlekowego, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet pomoże Orlenowi w innowacyjnym projekcie

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu będzie uczestniczył w pracach Orlen Południe nad innowacyjnym biotechnologicznym przekształcaniem biorafineryjnych produktów ubocznych i surowców pochodzenia roślinnego w kwas mlekowy m.in. dla...

Efektem działań jest opracowanie innowacyjnej technologii pozyskiwania z konopi o niskiej zawartości substancji psychoaktywnych, środków które wspomagają leczenie chorych na raka.

Uzyskano także wyniki, które pokazują, że zawarte w tej roślinie związki chemiczne (kannabinoidy) mogą hamować, a nawet niszczyć komórki nowotworowe.

Prof. dr hab. Ryszard Słomski, kierownik projektu z Katedry Biochemii i Biotechnologii podkreśla potrzebę kontynuacji badań, ze względu na obiecujące wyniki silnych właściwości antynowotworowych całego szeregu związków pochodzących z konopi.

Zanim jednak lek trafi na rynek, konieczne są wieloletnie analizy, badania kliniczne i obserwacyjne.  

źródło: www.epoznan.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj