Copy LinkXFacebookShare

Sprzedali rolnikowi wodę zamiast paliwa

3800 złotych stracił rolnik z województwa warmińsko-mazurskiego w wyniku działań oszustów. Zamiast oleju napędowego w zakupionym przez niego zbiorniku była woda.

Ostrzeżenie przed oszustami wydali policjanci z komendy powiatowej w Zambrowie (woj. podlaskie). Otrzymali bowiem informację, że na terenie sąsiedniego województwa dwaj mężczyźni w wieku około 50 i 30 lat sprzedali gospodarzowi zbiornik wypełniony wodą, zamiast olejem napędowym.

"Mieli przygotowany dodatkowy pojemnik z ropą, aby zapewnić kupującego o produkcie dobrej jakości. Po tym jak rolnik zdecydował się na zakup paliwa, dokonano wszelkich formalności, żeby nie wzbudzać podejrzeń pokrzywdzonego. Mężczyźni przyjechali białym fiatem ducato i mieli ze sobą wózek widłowy, którym wyładowali zbiornik o pojemności 1000 litrów" – relacjonuje zambrowska KPP.

Stróże prawa uczulają, by nie kupować po okazjonalnych cenach towarów z nieznanych źródeł.

"We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach należy niezwłocznie skontaktować się z policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112" – podkreślają funkcjonariusze.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Rolnicy: kto może, niech sprzedaje stada i ratuje, co się da

ASF, 2. ognisko ASF u świń, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, świnie, GIW, Kujawsko-Pomorskie, Czapelki, powiat świecki, bioasekuracja
Hodowla

2. ognisko ASF u świń. Tym razem w woj. kujawsko-pomorskim

ASF, ASF w dużym stadzie, afrykański pomór świń, świnie, trzoda chlewna, Czapelki, Świecie, kujawsko-pomorskie, Inspekcja Weterynaryjna
Hodowla

ASF w dużym stadzie. Znamy szczegóły 2. ogniska w tym roku

Aktualności

53-latek przejechany przez ciągnik, 34-latek stratowany przez byki