Skradziony ciągnik z przyczepą w zaroślach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-08-2022,10:05 Aktualizacja: 09-08-2022,10:48
A A A

Podjęte przez policjantów działania zaowocowały zatrzymaniem sprawców kradzieży ciągnika rolniczego wraz z przyczepą i odzyskaniem pojazdów. Mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie (woj. wielkopolskie) zgłosił się mieszkaniec miasta z informacją, że nieznany sprawca, bądź sprawcy, ukradli mu traktor marki Zetor z przyczepą. Do zdarzenia miało dojść we Wielkiej Wsi, gdzie zestaw rolniczy wykorzystywany był do prac ziemnych, a na noc pozostawiany na terenie byłej gorzelni.

kradzież ciągnika, Ursus C-360, Turów, Radzyń Podlaski, Piotr Mucha

Skradzionym ciągnikiem sforsował bramę. Złapany stracił przytomność

Gdy sprawca kradzieży ciągnika rolniczego marki Ursus C-360 o wartości 20 tysięcy złotych został ujęty, zemdlał. Będzie jednak odpowiadał przed sądem. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie) został poinformowany o...

Właściciel wycenił straty na 35 tys. złotych. Skierowani na miejsce policjanci przeprowadzili oględziny miejsca, w którym doszło do przestępstwa. Nie znaleźli jednak śladów mogących przyczynić się do ustalenia sprawców kradzieży.

"Jeszcze tego samego dnia, weryfikując gromadzone w sprawie informacje, funkcjonariusze dotarli do jednego z mieszkańców miejscowości. Dzięki pomocy i zaangażowaniu mężczyzny wytypowano dwóch podejrzanych. Obaj byli mieszkańcami gminy Siedlec, a jeden znany był stróżom prawa z uwagi na popełnione wcześniej przestępstwa" - relacjonuje wolsztyńska KPP.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania mężczyzn. Przyniosły efekt już następnego dnia, kiedy zapukali do drzwi jednego z nich. Jak się okazało, w domu oprócz gospodarza był również podejrzewany o udział w przestępstwie znajomy.

Obaj doprowadzeni zostali do policyjnego aresztu. Zachowanie pierwszego z zatrzymanych wyraźnie wskazywało na to, że jest nietrzeźwy, a przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi mężczyzna był trzeźwy.

kradzież oleju napędowego, Borkowo, pole kukurydzy, Izabella Drobniecka

Kradziony olej napędowy ukrywali w kukurydzy

Policjanci i "sokiści" zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do cysterny i ukradli olej napędowy. Kanistry złodzieje ukrywali w polu kukurydzy. Przed przejazdem kolejowym w miejscowości Borkowo pod Inowrocławiem...

"Policjanci przesłuchali go i potwierdzili udział w kradzieży. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał, złożył też wyjaśnienia w sprawie. Następnego dnia zarzut kradzieży poprzez włamanie usłyszał drugi z zatrzymanych. Podobnie jak jego kompan, przyznał się do popełnienia przestępstwa" - podaje KPP w Wolsztynie.

Ciągnik oraz przyczepa ukryte były w okolicy Starego Jaromierza. Mundurowi zabezpieczyli odzyskane pojazdy. Ukryty w wysokich zaroślach traktor i odłączona od niego przyczepa (stała kilkaset metrów) wróciły do właściciela.

"Wspólnicy muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną za przestępstwo o popełnienie, którego są podejrzani. Sankcją może w tym przypadku być pozbawienie wolności od roku do 10 lat" - przekazują stróże prawa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj