Senior cofał ciągnikiem i najechał żonę. 72-latka zmarła

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-08-2021,14:40 Aktualizacja: 04-08-2021,14:43
A A A

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w jednym z gospodarstw w gminie Tyszowce (pow. tomaszowski, woj. lubelskie). Życie straciła starsza kobieta.

Z ustaleń policjantów wynika, że 82-letni mieszkaniec Tyszowiec na swojej posesji cofał ciągnikiem rolniczym. Nie zauważył jednak znajdującej się za pojazdem 72-letniej żony i najechał na nią.


wypadki z udziałem ciągników rolniczych, Brzesko, Marcin Ćwiro, nastolatek za kierownicą traktora

Wywrócił się ciągnik z 16-latkiem za kierownicą. Ranne dziecko w szpitalu

Nastoletni kierowca ciągnika rolniczego z dwiema przyczepami prawdopodobnie przyczynił się do wywrócenia się zestawu na drogę. Do szpitala śmigłowcem medycznym przetransportowano 8-letniego pasażera. Zdarzenie miało miejsce na ul....

- Niestety, pomimo prowadzonej reanimacji, życia kobiety nie udało się uratować. Na skutek poniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu - informuje sierż. sztab. Małgorzata Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności wypadku pracują stróże prawa pod nadzorem prokuratury. Wstępnie jako przyczynę zdarzenia wskazano nieprawidłowe cofanie.

- Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania takich manewrów. Pamiętajmy, że przy cofaniu należy ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu, a w szczególności upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda. W razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby - podkreśla policjantka.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!