Senacka komisja rolnictwa: należy odrzucić "piątkę dla zwierząt"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marzena KozłowskaPAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-10-2020,22:00 Aktualizacja: 12-10-2020,22:10
A A A

Senacka Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi opowiedziała się na poniedziałkowym posiedzeniu za odrzuceniem noweli ustawy o ochronie zwierząt. Komisja zdecydowała, że zgłoszone w wcześniej przez Marka Pęka (PiS) poprawki zostaną przedstawione jako wniosek mniejszości.

W komisji zasiada dziesięciu senatorów w tym siedmiu z Prawa i Sprawiedliwości. W poniedziałkowym posiedzeniu komisji, jak poinformowano PAP w jej sekretariacie, udział wzięli wszyscy senatorowie, w tym dwóch zdanie.

grzegorz puda, ustawa o ochronie zwierząt, kprm

Rząd chce zmienić "piątkę dla zwierząt". Minister przedstawił propozycje

Przesunięcie wejścia w życie zakazu hodowli zwierząt na futra oraz ograniczenia uboju rytualnego na styczeń 2022 r., odszkodowania dla hodowców, zachowanie uboju rytualnego drobiu - zapowiedzieli w poniedziałek premier i minister rolnictwa....

Za złożonym przez senatora Ryszarda Bobera (PSL) wnioskiem o odrzuceniem nowelizacji zagłosowało pięciu senatorów PiS oraz dwóch Koalicji Obywatelskiej i wnioskodawca; dwóch senatorów PiS wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw wnioskowi o odrzucenie nowelizacji.

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS) złożył zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego poprawki do noweli ustawy o ochronie zwierząt zakładające m.in. że zakaz hodowli zwierząt na futra oraz zmiany dotyczące uboju rytualnego wejdą w życie od 1 stycznia 2022 r. Poprawki dotyczą także m.in. rekompensat dla ograniczonych przez nowelę branż.

Stanowisko komisji przedstawione zostanie na posiedzeniu plenarnym Senatu, który we wtorek zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu