Sąsiad usłyszał krzyk. Ranni kombajniści w szpitalach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-07-2019,8:45 Aktualizacja: 30-07-2019,8:52
A A A

44-letni kombajnista omal nie stracił życia podczas pracy na polu w gminie Czemierniki (woj. lubelskie). Z kolei w miejscowości Przeorsk - również na Lubelszczyźnie - mężczyzna został ranny podczas naprawy maszyny.

Do pierwszego wypadku doszło w czasie koszenia zboża. "Podczas opróżniania zbiornika na zboże mężczyzna, nie wyłączając silnika, zaczął nogami osuwać zastałe zboże. Wtedy jeden z ruchomych elementów urządzenia zaczepił za odzież wierzchnią i zaczął wciągać nogi kombajnisty" - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim.

Nikisiałka Duża, opatów, wypadki z udziałem kombajnów, Agata Frejlich, KPP w opatowie

Motocyklista nie przeżył zderzenia z kombajnem

Nie udało się uratować życia motocykliście, który zderzył się w niedzielę z kombajnem rolniczym w obrębie miejscowości Nikisiałka Duża pod Opatowem (woj. świętokrzyskie). - Ze wstępnych ustaleń wynika, że oba pojazdy jechały w przeciwnych...

Krzyk poszkodowanego usłyszał na szczęście pracujący w pobliżu inny rolnik i przybiegł na pomoc. Natychmiast wyłączył silnik maszyny.

Noga była na tyle unieruchomiona, że wezwano na pomoc straż pożarną. Mężczyzna z obrażeniami kończyn dolnych trafił do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że gospodarz był trzeźwy.

Miał wiele szczęścia, bo gdyby nie szybka reakcja innych osób z pewnością straciłby życie.

Natomiast w Przeorsku do wypadku doszło naprawy kombajnu. Gdy mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski zmieniał koło w maszynie w pewnym momencie jego tylna oś obsunęła się, przygniatając mężczyznę.

63-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!