Rząd przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
14-02-2017,14:30 Aktualizacja: 14-02-2017,15:25
A A A

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - poinformował na wtorkowej konferencji po posiedzeniu rządu Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury.

Polityk podkreślił, że dokument był przygotowywany przez wiele miesięcy i był konsultowany społecznie i międzyresortowo. - To była ciekawa, trudna, ale przede wszystkim chyba bardzo kreatywna praca - ocenił Gliński.

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, rząd PiS, Beata Szydło, Mateusz Morawiecki

Są zastrzeżenia do Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Premier Beata Szydło zgłosiła kilka zastrzeżeń do Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), bo - jak powiedziała w środę - nie spełniła ona do końca jej oczekiwań. Podkreśliła, że to najważniejsza strategia PiS i musi być perfekcyjna....

Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów wyjaśnił, że dokument ma 316 stron. - Trzeba podkreślić, że jest to pierwszy krok do realizacji strategii, którą już zaczęliśmy realizować jakiś czas temu wraz z przyjęciem Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - dodał.

Morawiecki podkreślił, że jednym z filarów strategii jest reindustrializacja, która jest realizowana m.in. przez budowę "klastra samochodowego", przyciągania wielkich inwestycji zagranicznych.

Strategia omawiana była już 31 stycznia, jednak rząd nie podjął wówczas decyzji w tej sprawie. Premier Beata Szydło zgłosiła wtedy kilka zastrzeżeń do Strategii, gdyż "nie spełniła ona do końca jej oczekiwań".

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) ujmuje tzw. plan Morawieckiego w ramy strategicznego rządowego dokumentu. Jej projekt przewiduje m.in., że w roku 2030 dochód rozporządzalny brutto w Polsce ma być zbliżony do poziomu średniej UE.

Kluczowym czynnikiem całej strategii jest innowacyjność.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!