Ruszyły przygotowania do Krajowych Dni Pola 2021

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-12-2020,13:15 Aktualizacja: 03-12-2020,14:32
A A A

Rozpoczęły się prace związane z organizacją Krajowych Dni Pola Minikowo 2021. Gospodarzem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie - poinformował resort rolnictwa.

Organizatorzy zakładają, że Krajowe Dni Pola staną się corocznym, najważniejszym "Świętem Pola" w Polsce, organizowanym przez kolejne ośrodki doradztwa rolniczego.

Centralny Port Komunikacyjny, gmina baranów,wykup ziemi od rolników, marcin horała

Rząd czeka na chętnych, którzy chcą sprzedać grunty pod lotnisko

Zainteresowani sprzedażą gruntów z wyznaczonego obszaru pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego mogą zgłaszać się do spółki - poinformował Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK. - Tak, jak...

Będą miały w nim udział zarówno jednostki naukowe, organizacje branżowe rolników, jak i instytucje z otoczenia rolnictwa.

Wiceminister Anna Gembicka, która pełni rolę przewodniczącej Rady Programowej imprezy zadeklarowała pełne wsparcie resortu dla prac związanych z wydarzeniem.

Za organizacją imprezy o charakterze ogólnopolskim przemawia fakt, że podczas Krajowych Dni Pola rolnicy mogą w jednym miejscu zobaczyć niemal pełną ofertę odmianową firm nasiennych.

Tym samym mają dostęp do najbardziej efektywnych innowacji, jakimi są nowości odmianowe poszczególnych gatunków roślin uprawnych.

Osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z licznych imprez towarzyszących czy partnerskich, organizowanych na terenie całego kraju. Będą to m.in. regionalne dni pola realizowane przez ośrodki doradztwa rolniczego.

ugory iodłogi, grunty rolne i leśne, raport gus

W Polsce jest 150 tysięcy hektarów odłogów i ugorów

Główny Urząd Statystyczny w dokumencie "Ochrona środowiska 2020" podał najnowsze dane o powierzchni m.in. gruntów rolnych i leśnych w Polsce, w tym także o ziemiach ugorowanych i zdewastowanych. Według ewidencji geodezyjnej...

Jak wskazuje resort, Krajowe Dni Pola są więc dobrym przykładem połączenia w praktyce systemu wiedzy i innowacji w rolnictwie. Chodzi o bliską współpracę doradztwa ze światem nauki i biznesu, tak by przekazywać innowacyjne rozwiązania rolnikom i mieszkańcom obszarów wiejskich, a także szkołom rolniczym.

W 2021 r. w Krajowych Dniach Pola zadeklarowały uczestnictwo instytuty badawcze nadzorowane przez MRiRW.

Oprócz organizacji stoisk włączą się w zakładanie i prowadzenie demonstracji, pokazujących praktyczne efekty prac i projektów badawczych.

Prezentowane będą innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony roślin, nawożenia, technologii uprawy, czy rolnictwa precyzyjnego, zgodnych z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj