Rozrzutnik za 200 tys. zł zniknął z gospodarstwa. Policja szuka złodziei

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-05-2023,15:55 Aktualizacja: 23-05-2023,15:58
A A A

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu własnego mienia, gdyż nieodpowiednie zabezpieczenia bądź całkowity jego brak sprzyja działaniu złodziei – apelują policjanci z Makowa Mazowieckiego (woj. mazowieckie) po tym, jak został na ich terenie skradziony rozrzutnik obornika.

W miniony weekend makowska Komenda Powiatowa Policji otrzymała zgłoszenie dotyczące kradzieży rozrzutnika do obornika w miejscowości Rogowo. Doszło do niej w nocy z 19 na 20 maja. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, maszyna rolnicza o wartości szacowanej na 200 tys. zł zaparkowana była na nieogrodzonej posesji. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą stróże prawa z Wydziału Kryminalnego Posterunku Policji w Krasnosielcu.  

- Biorąc pod uwagę sposób działania sprawców, policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie własnego mienia, aby uniknąć kradzieży, gdyż jak mówi popularne powiedzenie, „okazja czyni złodzieja”. Tempo dnia codziennego powoduje, że wiele osób zapomina o tych elementarnych zasadach bezpieczeństwa, co w efekcie końcowym doprowadza do negatywnych zdarzeń i poważnych strat – podkreśla podkom. Monika Winnik, oficer prasowy KPP w Makowie Mazowieckim.

Poleć
Udostępnij