Rosjanin i Ukrainiec zatrzymani na targowisku. Sprzedawali… amunicję

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
20-05-2024,12:50 Aktualizacja: 20-05-2024,12:51
A A A

Policjant z Gdańska zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzanych o sprzedawanie amunicji na targowisku. Prokurator przedstawił obywatelom Federacji Rosyjskiej i Ukrainy zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Oficer prasowy gdańskiej policji asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, będąc po służbie zatrzymał na targowisku w Gdańsku dwóch mężczyzn, którzy sprzedawali amunicję.

"Gdy policjant na targowisku przemieszczał się w kierunku strefy ogrodniczej, zauważył wśród tzw. staroci przeźroczyste, plastikowe pudełko z podejrzaną zawartością. Jego uwagę przykuły przedmioty wyglądające jak naboje" - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe gdańskiej komendy.

Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn: 52-letni obywatel Federacji Rosyjskiej oraz 41-letni obywatel Ukrainy.

Zabezpieczone 10 szt. amunicji zostały przekazane do badań biegłemu sądowemu z zakresu balistyki, który po ich zbadaniu ustalił, że są to naboje pistoletowe 8 mm do broni gazowej, na których posiadanie wymagane jest zezwolenie.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania handlu amunicją bez wymaganego zezwolenia, zostali też objęci policyjnym dozorem połączonym z zakazem opuszczania kraju.

Za handel amunicją bez wymaganego zezwolenia grozi kara nawet 10 lat więzienia. Taka sama kara grozi za usiłowanie. 

Poleć
Udostępnij