Rolnikom będzie łatwiej dojechać na pola

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
06-07-2017,17:35 Aktualizacja: 06-07-2017,17:54
A A A

Jak co roku wiejskie i miejsko-wiejskie gminy w całym województwie kujawsko-pomorskim mogą sięgnąć po marszałkowskie dotacje na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

W tym roku sfinansowanych w ten sposób zostanie 115 inwestycji, a długość objętych nimi dróg to prawie 60 kilometrów.

policja, zanieczyszczanie jezdni, ciągnik, mandat, prace polowe

Za to rolnik może dostać mandat w wysokości 1500 zł

Nie ma wyjątków dla producentów rolnych jeśli chodzi o zakaz zanieczyszczania dróg publicznych - ocenili prawnicy. Niedawno pisaliśmy o zdarzeniu, które miało miejsce w miejscowości Zielona (powiat przasnyski, woj....
Łączna kwota dofinansowania wynosi blisko 7,5 mln zł.

- Pula środków, którymi dysponujemy na ten cel, pochodzi opłat związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolniczej. Pieniądze te można przeznaczać m. in. na szeroko rozumiane działania na rzecz poprawy jakości gruntów rolnych, w tym na budowę dróg dojazdowych do pół i pastwisk - informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawko-Pomorskiego.

- Dzielimy je tak, by mogły z nich skorzystać na własne inwestycje wszystkie zainteresowane samorządy lokalne. W sferze wiejskich dróg wciąż mamy jeszcze jako region sporo do zrobienia - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia modernizacyjne polegają najczęściej na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni w wybranej przez lokalne władze technologii, budowie zjazdów i odwodnieniu drogi.

W latach 2007-2016 proces ten objął 800 kilometrów dróg na obszarach wiejskich. Samorząd województwa wsparł te przedsięwzięcia 70 mln zł - informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu