Rolnik skrzywdzony przez komornika ma kolejne kłopoty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
05-03-2015,10:25 Aktualizacja: 05-03-2015,11:01
A A A
- Jesteśmy inwigilowani - mówi Radosław Zaremba, rolnik spod Mławy, któremu w listopadzie 2014 roku komornik bezprawnie zabrał traktor.
 
Jak podaje portal tvp.info po wsi, w której mieszka rolnik miało chodzić i wypytywać o niego dwóch mężczyzn. Gdy weszli na posesję rodziców gospodarza, Zaremba postanowił ich wylegitymować. Nieznani goście powiedzieli wówczas, że są detektywami z Łodzi. 
 
Rolnik złożył na policji zawiadomienie o nękaniu i zakłóceniu miru domowego.
 
Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku komornik zabrał Zarembie, który nie miał żadnych długów ciągnik Belarus 920-4 wart 100 tys. zł. Poźniej na wniosek wierzyciela maszyna trafiła do komisu, gdzie została sprzedana za ok. 40 tys. zł.
 
Poszkodowany rolnik skierował do Sądu Rejonowego w Mławie wniosek o wstrzymanie postępowania egzekucyjnego, jednak zanim został rozpatrzony, maszyna została już sprzedana.
 
W styczniu minister sprawiedliwości zawiesił w czynnościach asesora Michała K., który bezprawnie zajął maszynę. Rada Izby Komorniczej w Łodzi skierowała przeciwko niemu wniosek do komisji dyscyplinarnej przy Krajowej Radzie Komorniczej. Z kolei prokuratura chce go oskarżyć o przekroczenie uprawnień, za co grozi do 3 lat więzienia. 
 
Mężczyźnie wciąż nie postawiono jednak zarzutów. Michał K. nie stawia się na wezwania prokuratorów przedstawiając kolejne zwolnienia lekarskie.
Poleć
Udostępnij