Rolnicy znów protestują. Są utrudnienia na drogach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Agnieszka Grzelak-Michałowska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
11-01-2019,12:00 Aktualizacja: 11-01-2019,15:20
A A A

Około godz. 10.30 w piątek protestujący rolnicy z AGROunii rozpoczęli blokadę dróg w województwie łódzkim. Poruszające się powoli kolumny ciągników kierowcy napotykali na drogach krajowych 12, 14, 91 i 92.

Jak podała GDDKiA, na pierwszej z nich około 30 ciągników jechało powoli z Łowicza w kierunku Strykowa. Protestujący - tak jak zapowiedzieli - o tej samej porze blokowali także pozostałe drogi krajowe.

protesty rolników, ujście, piła, wielkopolska, hodowla trzody chlewnej, jan krzysztof ardanowski

Producenci trzody zablokowali drogę. Szykują się kolejne protesty

Kilkudziesięciu niezrzeszonych producentów trzody chlewnej z Wielkopolski zablokowało 4 stycznia ruch na krajowej 11 w okolicach Ujścia koło Piły. Niewykluczone są kolejne - znacznie większe - protesty w całym kraju. Gospodarze,...

Kilkadziesiąt traktorów wyruszyło m.in. z Topoli Królewskiej do ronda w Emilii i z powrotem. Protesty w tym regionie zakończyły się o około godz. 14.

Blokady w Łódzkiem to była część ogólnopolskiej akcji protestacyjnej rolników, którzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę m.in. na niskie ceny oferowane za płody rolne i żywiec oraz brak ochrony krajowego rynku żywności.

Akcja została zapowiedziana dzień wcześniej w mediach społecznościowych przez Michała Kołodziejczaka, lidera AGROunii.

Podobne protesty odbywały się także na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu, Warmii, Dolnym Śląsku, Kujawach oraz w Wielkopolsce, gdzie występowały utrudnienia m.in. na drogach krajowych nr 5, 11 i 12.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj