Rolnicy wsparli protest kobiet i skrytykowali "piątkę"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Machińska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-10-2020,8:05 Aktualizacja: 26-10-2020,8:49
A A A

W niedzielę w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się trzecia już manifestacja przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Do protestujących kobiet dołączyli rolnicy.

Uczestnicy protestu, podobnie jak w poprzednich dniach, przeszli ulicami miasta pod biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości.


protest w koszutach, protest rolników, michał kołodziejczak, piątka dla zwierząt

Rolnicy zakończyli blokadę, posprzątali po sobie i odjechali. "Zbieramy siły"

Żeby wygrać całą wojnę, czasem trzeba poświęcić jakąś bitwę. Ja poświęcam dzisiejszą - powiedział na koniec środowego protestu na drodze krajowej nr 11 w Koszutach (woj. wielkopolskie) prezes Agrounii Michał Kołodziejczak. Trasę odblokowano ok....

Tam pozostawili znicze i przygotowane przez siebie transparenty, na których widniały hasła takie jak m.in. "Łączymy się przeciwko PiS", "Mamy dość", "Je..ć PiS", "To jest wojna", "Nikt nie będzie decydować o moim ciele", „Gdyby ministranci zachodzili w ciążę, aborcja byłaby sakramentem".

Do protestu przyłączyli się rolnicy z Żuław. Obklejone różnego rodzaju plakatami ciągniki jechały powoli za uczestnikami manifestacji. Spowodowało to utrudnienia w ruchu.

"Chcemy wyboru, a nie PiS terroru", "Rolnicy przeciwko 5 Kaczyńskiego", "Wy........ć" - to hasła, jakie można było dostrzec na banerach zawieszonych na traktorach.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Wyrok TK wywołał protesty w wielu miastach w Polsce.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu