Rolnicy solidarni z rybakami. W sobotę blokada Helu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
22-07-2021,14:20 Aktualizacja: 22-07-2021,14:26
A A A

We wtorek rolnicy z AGROunii protestowali w Srocku (woj. łódzkie) przeciwko polityce rządu związanej ze zwalczaniem ASF. Wsparli ich wówczas rybacy z Pomorza. W weekend dojdzie do "rewanżu".

- W sobotę będziemy na Helu, razem z rybakami, z którymi się łączymy i solidaryzujemy. Będzie blokada Helu od 9 do 16. Zapraszamy wszystkie grupy niezadowolone - zapowiedział Michał Kołodziejczak, lider organizacji w rozmowie z money.pl.

protesty rolników, blokada dróg, agrounia, walka z asf w Polsce, Srock

Policja o proteście rolników i użyciu gazu

Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim wydała komunikat w sprawie wtorkowego protestu rolników i działań funkcjonariuszy z nim związanych. Podała przyczynę użycia gazu. Protest rozczarowanych rządowymi działaniami - lub ich...

Jak dodał, rybakom odebrano pozwolenie na połów dorsza, ale nie wypłacono w zamian żadnych rekompensat. Dlatego gospodarze z AGROunii na kolejne miejsce protestu wybrali właśnie Półwysep Helski.

Kołodziejczak podkreślił, że będzie to legalne zgromadzenie, które zostało zgłoszone w urzędzie miasta. Polegać ma na zablokowaniu we Władysławowie drogi, która prowadzi do Helu.

- Dzisiaj jesteśmy jedynym głosem prawdziwej opozycji. Może jeszcze nie jesteśmy dostrzegani, ale mówimy dokładnie to, co większość Polaków chce powiedzieć. Całkowicie zabierana jest nam podmiotowość. Skoro nie chcą nas dopuścić do stołu, przy którym podejmowane są decyzje, to sami się do niego dorwiemy. Nie za pomocą polityków, którzy dziś mogą nas do tego stołu zaprosić, ale ludzi, którzy nas tam wepchną - podkreślił lider AGROunii.

W rozmowie z money.pl Kołodziejczak odniósł się także do swoich planów związanych z polityką. Zapewnił, że nawet osoby, które pierwotnie były krytyczne wobec jego pomysłów dotyczących zakładania partii, teraz popierają ten pomysł.

- Jestem przekonany, że po kolejnych wyborach nie będzie żadnego rządu beze mnie. Mam taką pewność i zrobię wszystko, żeby tak było. Nawet osoby, które wcześniej nas krytykowały za wchodzenie w politykę, dziś mówią: Michał, musimy w to wchodzić jeszcze bardziej, musimy tworzyć partię, bo oni nas nie słuchają - powiedział szef rolniczej organizacji.

Kołodziejczak zdradził, że on i jego współpracownicy pracują nie tylko nad akcjami protestacyjnymi. Jak zaznaczył, toczą się różne działania, których jeszcze nie widać, ale są w toku.
 

źródło: money.pl

Poleć
Udostępnij
Skomentuj