Rolnicy są wściekli. W stronę policjantów poleciały jabłka, maliny i wiśnie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
13-07-2018,18:55 Aktualizacja: 14-07-2018,10:48
A A A

Protestujący w piątek rolnicy przed gmachem Kancelarii Premiera w al. Ujazdowskich w Warszawie domagają się podniesienia nakładów na rolnictwo. W stronę ochraniających gmach policjantów poleciały owoce.

W demonstracji uczestniczą m.in. sadownicy i producenci wieprzowiny. Organizatorzy chcą poprzez protest zwrócić uwagę na zły stan polskiego rolnictwa.

protest, rolnicy protestują w Warszawie, protest rolników, protest sadowników

Kilogram ziemniaków za 20 groszy. Rolnicy protestują w Warszawie

Na Placu Konstytucji w Warszawie rolnicy demonstrują przeciw niskim cenom skupu produktów rolnych; domagają się, by przetwórnie więcej płaciły za owoce. Protest organizuje Stowarzyszenie Polskich Producentów Ziemniaków i...
Informują, że cena ziemniaków u rolnika wynosi 20 groszy za kilogram, a w sklepie kosztują ok. 2 zł. Na transparentach mają hasła: "Rolnictwo to nie zabawa", "Nasze problemy to nie fikcja", "Ziemia dla rolników a nie dla lotniska".

Protestujący przeszli z Pl. Konstytucji pod KPRM. Domagają się zwiększenia nakładów na rolnictwo do 1 proc. PKB. Gdy protestujący dotarli do budynku KPRM w stronę ochraniających gmach policjantów poleciały jabłka, maliny i wiśnie. Policja nie zareagowała.

Podczas swego wystąpienia przed KPRM jeden z organizatorów, lider Unii Warzywno-Ziemniaczanej Michał Kołodziejczak, trzymał świńską głowę za uszy.

- Tak jak odcinacie głowę tej świni, odcinacie głowę polskiego rolnictwa, które za chwilę upadnie - mówił.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu