Rolnicy protestują na drogach. Są utrudnienia w ruchu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
29-10-2020,11:15 Aktualizacja: 29-10-2020,11:24
A A A

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu na drodze krajowej nr 9 w województwie świętokrzyskim. Na odcinku między Opatowem a Lipnikiem kolejny protest przeciwko "piątce dla zwierząt" prowadzą rolnicy.

Jak poinformował dyżurny kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach, na trasę wyjechało ponownie około 30 ciągników rolniczych.

ustawa o ochronie zwierząt, piątka dla zwierząt, sejmowa komisja rolnictwa, robert telus

Rząd rozważa złożenie nowego projektu "piątki"

- Rozważana jest sytuacja, w której od nowa projekt noweli ustawy o ochronie zwierząt zostanie złożony - poinformował Piotr Müller, rzecznik rządu. Pytany w TVP 1 o plany dotyczące "piątki dla zwierząt" - która z...

Podobnie jak w poprzednich tygodniach rolnicy w czwartek rano zebrali się na placu po byłej cukrowni we Włostowie. Po godzinie 10 kolumna pojazdów zaczęła powoli przemieszczać się w kierunku Opatowa, gdzie będzie blokować najważniejsze ulice w mieście.

Utrudnienia mogą potrwać około trzech godzin.

Z informacji zamieszczanych przez organizatorów protestu w mediach społecznościowych wynika, że podobne utrudnienia mogą się pojawić w pow. jędrzejowskim na drodze krajowej 78.

Planowana demonstracja rozpocznie się od ronda w Nagłowicach, po czym kolumna ciągników rolniczych przejedzie do ronda w Prząsławiu.

Zaplanowanych jest kilka przejazdów w godzinach od 10 do 18 oraz czasowe blokowanie ronda w Nagłowicach.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu