Rolnicy: policjanci zatrzymali naszego kolegę. "Zakuli go w kajdanki"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
07-10-2020,14:55 Aktualizacja: 07-10-2020,18:51
A A A

Protesty rolnicze przeciwko tzw. piątce dla zwierząt, które w środę paraliżują wiele dróg w kraju, na ogół mają spokojny przebieg, jednak nie wszędzie. Rolnicy blokujący drogę krajową nr 11 w pobliżu Środy Wielkopolskiej twierdzą, że policjanci brutalnie zatrzymali jednego z protestujących.

Chodzi o traktorzystę, który wysypał na środku jezdni obornik. Na filmie udostępnionym za pośrednictwem Twittera jeden z protestujących, który jest ubrany w kurtę z logotypem AGROunii twierdzi, że funkcjonariusze zatrzymali rolnika.

"Zakuli go w kajdanki i wzięli do radiowozu" - krzyczy oburzony rolnik i dodaje, że zatrzymanie to skandal.

piątka dla zwierząt, protest, rolnicy, hodowcy zwierząt, producenci zwierząt, Agrounia, protest rolniczy, rolnictwo

Protesty rolników w całej Polsce przybierają na sile

Rolnicy o godzinie 10 rozpoczęli dzisiaj protest w wielu miejscach naszego kraju. Blokady zostały ustawione m.in. na wjazdach do miast, na rondach i drogach. "Polska Stanie. Kilkadziesiąt blokad w samej WLKP, kilkadziesiąt na Podlasiu. Nie ma...

"Nie pozwolimy na takie traktowanie, my tu nie przyjechaliśmy po to, żeby ten gnój wywalać. Przyjechaliśmy po to, aby walczyć o własne gospodarstwa. Proszę go natychmiast wypuścić! Będziemy tu stać tak długo, aż policja nie wypuści traktorzysty" - powiedział protestujący rolnik.

Policjanci nie potwierdzają informacji przekazanych przez protestujących. St. asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej powiedziała w rozmowie z multiportalem Agropolska.pl, że nikt nie został zatrzymany. - Jestem na miejscu, nic takiego nie miało miejsca - zapewniła.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że funkcjonariusze zatrzymali rolnika kierującego ciągnikiem, ale po spisaniu danych został wypuszczony. Na tym jednak nie koniec, bo w najbliższym czasie ma być skierowany wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE