Rolnicy oszukiwani na nawozach? Ważenie daje do myślenia

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
17-03-2021,18:40 Aktualizacja: 17-03-2021,18:54
A A A

Zorganizowana przez lubelski samorząd rolniczy akcja ważenia nawozów w dużych opakowaniach wykazała nieprawidłowości.

Kontrolne ważenie nawozów w workach typu Big-Bag Lubelska Izba Rolnicza zrealizowała na wniosek rolników. Zostało przeprowadzone za pomocą legalizowanej wagi hakowej.


krir, ministerstwo rolnictwa, badanie jakości produktów rolnych, zboża, buraki, mleko

KRIR pisze do ministra. Niezależne laboratoria mają badać jakość produktów

Zarząd KRIR zwrócił się do Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa w sprawie powstania niezależnego laboratorium odwoławczego badającego jakość produktów rolniczych. To pokłosie wniosku zgłoszonego 23 października podczas I...

"Ważenie odbyło się w kilku gospodarstwach, weryfikacji podano kilka rodzajów nawozów. Podczas ważenia stwierdzono odstępstwa od wagi deklarowanej na opakowaniu. Prosimy rolników o zwracanie uwagi na zawartość nawozów w opakowaniach. Informacja zostanie przekazana do odpowiednich organów" - poinformowała LIR.

Rolnicy i ich zrzeszenia coraz częściej zwracają uwagę na szczegóły przy obrocie środkami do produkcji rolnej oraz płodami rolnymi, które mogą mieć znaczenie na zasobność ich portfeli.

Jednym z głośniejszych postulatów środowiska jest ostatnio np. powołanie do życia niezależnych laboratoriów do badania jakości wytwarzanych w gospodarstwach produktów przed ich odstawieniem do skupów, by gospodarzom nie obcinano "sztucznie" stawek.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!