Rolnicy odpalili race w stolicy. Kołodziejczak: niedługo będzie ostro

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
30-09-2020,10:30 Aktualizacja: 30-09-2020,10:39
A A A

- Niedługo będzie ostro i to jest zapowiedź tego, co może być w stolicy - zapowiedział Michał Kołodziejczak,  lider AGROunii w nagraniu na tle gęstego dymu z odpalonych rac na rondzie Dmowskiego.

Na środę działacze AGROunii zapowiedzieli duży protest na pl. Trzech Krzyży w Warszawie, gdzie zamierzają po raz kolejny wyrazić sprzeciw wobec nowelizacji ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futra. Protest odbędzie się pod hasłem: "Strajk rolników! Obronimy polską wieś!".

Michał Kołodziejczak, agrounia, protest rolników, piątka dla zwierząt, główki kapusty przed Sejmem

Główki kapusty przed Sejmem. AGROunia znów protestuje

356 główek kapusty wyłożyli w środę przed Sejmem rolnicy w proteście przeciwko nowelizacji ustawy zakazującej hodowli zwierząt na futra. W pobliżu budynku ustawiono również banery AGROunii. Kapusty, w które wbito tabliczki z...

Przed planowanym protestem działacze AGROunii odpalili race na rondzie Dmowskiego. Gęsty dym spowodował utrudnienia w ruchu w pobliżu ronda.

Kołodziejczak w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych, pozując na tle gęstego dymu, zapowiedział, że środowy protest będzie spokojny, ale podkreślił, że rolnicy są "gotowi na wszystko".

"Niedługo będzie ostro i to jest zapowiedź tego, co niedługo może być tutaj w stolicy, w Warszawie, bo nie damy zabrać nam tego wszystkiego, co sobie przez lata wypracowaliśmy. Będziemy dzisiaj spokojnie manifestować, ale musicie wiedzieć, że jesteśmy gotowi na wszystko" - powiedział.

To już kolejny protest działaczy AGROunii przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Tydzień wcześniej przed Sejmem rolnicy wyłożyli 356 główek kapusty, w którą wbito tabliczki z nazwiskami 356 posłów popierających nowelę. Miało to w zamiarze protestujących symbolizować bezmyślność posłów, którzy zagłosowali za zmianą przepisów.

Nowela m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. W ocenie AGROunii nowelizacja ustawy spowoduje m.in. bardzo duże straty gospodarcze oraz podzieli społeczeństwo.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu