Rolnicy nie mogą przekraczać zielonej granicy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Szymon Bafia PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2020,14:55 Aktualizacja: 06-04-2020,14:55
A A A

Strona słowacka nie zgodziła się na przejazd polskich rolników zmierzających do pól przez tzw. zieloną granicę. Gospodarze posiadający grunty na pograniczu, mogą przekraczać granicę tylko w Chyżnem i Barwinku.

"Republika Słowacji nie zaakceptowała możliwości przekraczania granicy państwowej przez rolników, posiadających pola po obu stronach granicy. W związku z powyższym mogą przekraczać granicę ze Słowacją tylko i wyłącznie w aktualnie czynnych przejściach granicznych" - wyjaśniła w komunikacie Justyna Drożdż z Referatu Prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Paweł Szefernaker, tomasz praga, ministerstwo rolnictwa, kwarantanna

Ułatwienia dla rolników na granicach

Na wniosek Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa wprowadzone zostały ułatwienia w przekraczaniu granicy przez rolników, którzy prowadzą działalność na polach usytuowanych po dwóch stronach granicy w południowej i...

Swoją decyzję strona słowacka tłumaczy ograniczeniami wynikającymi z sytuacji nadzwyczajnej, jak również Rozporządzeniem Głównego Inspektora Sanitarnego Republiki Słowackiej.

Granicę państwową ze Słowacją rolnicy mogą przekraczać jedynie w dwóch lokalizacjach: w Chyżnem w Małopolsce oraz Barwinku na Podkarpaciu.

W ubiegłym tygodniu na wniosek ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego wprowadzone zostały ułatwienia w przekraczaniu granicy przez rolników, którzy prowadzą działalność rolniczą na polach usytuowanych przy granicy z Czechami, Słowacją i Litwą.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj