Rolnicy będą protestować. Traktory znów wyjadą na drogi i nie tylko

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-07-2021,8:00 Aktualizacja: 17-07-2021,20:25
A A A

We wtorek pod Piotrkowem Trybunalskim (woj. łódzkie) ma się odbyć protest rolniczy organizowany przez AGROounię. Organizacja zapowiada, że takich akcji będzie w najbliższych dniach więcej.

Przejazd traktorów pod Piotrkowem nie jest przypadkowy, bo to miejsce, gdzie jest wielu hodowców trzody chlewnej. A ci jak wiadomo z uwagi na szerzący się wirus ASF i tego następstwa są obecnie w trudnej sytuacji.

Michał Kołodziejczak, agrounia, blokada MRiRW, walka z asf w polsce

AGROunia "zamknęła" resort rolnictwa. Policja użyła siły

Rolnicy z AGROunii w ramach kolejnego protestu łańcuchami, kłódkami i belami słomy zablokowali wejście do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. Kiedy odpalili race policja użyła siły. Tym razem działacze organizacji z liderem...

Rolnicy ze stref objętych ograniczeniami borykają się z ogromnymi kłopotami ze zbyciem zwierząt, a tym samym ponoszą olbrzymie straty. O tym AGROunia i gospodarze chcą rozmawiać z premierem Mateuszem Morawieckim. W ramach protestu będą domagać się spotkania z szefem rządu.

"Politycy przegięli. Wepchnęli rolników w przepaść. Zapaść na rynku trzody sięgnęła zenitu. Organizujemy pierwszy strajk i już teraz wiemy, że na dniach będą kolejne. Idziemy nie tylko na drogi, idziemy odbić polską wieś PiS-owi. Rozpoczynamy kampanie. To nie jest kapania wyborcza, ani letnia kampania. Jesteśmy gotowi na wojnę, której stawką jest przetrwanie polskich tradycyjnych gospodarstw" - czytamy w poście AGROunii.

W piątek - mimo deszczowej pogody - przed siedzibą kancelarii premiera zebrało się kilku rolników, hodowców trzody chlewnej i przedstawiciele... rybaków. - Dzisiaj rybacy i rolnicy mają wspólny problem. Jednym zabrania się hodować zwierzęta, a drugim zabrania się łowić ryby - mówił Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Żądania organizacji, to:

  • zwiększenie uboju świń w strefach ASF
  • dofinansowanie i wzmocnienie wydolności Inspekcji Weterynaryjnej
  • rekompensata z budżetu państwa za straty rolników z powodu ASF
  • ściągnięcie nadwyżki świń w normalnych cenach we wszystkich strefach ASF w kraju

    Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym! Czekamy: redakcja@agropolska.pl
Poleć
Udostępnij
Skomentuj