Resort rolnictwa w pełnym składzie. Doszedł kolejny wiceminister

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-12-2015,10:05 Aktualizacja: 02-12-2015,10:39
A A A

Zbigniew Babalski został powołany na stanowisko sekretarza stanu w ministerstwie rolnictwa. Tym samym została zakończona procedura formowania kierownictwa resortu.

62-letni Babalski jest posłem na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Ukończył studia na Wydziale Rolnym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (z tytułem zawodowym inżyniera rolnika) w 1984 r. oraz w Instytucie Oświaty Rolniczej ART z tytułem zawodowym magistra w 1986 r. Odbył podyplomowe studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie z zakresu zarządzania i organizacji oświatą.

MRiRW,resort rolnictwa,ministerstwo rolnictwa,Krzysztof Jurgiel,PiS

Resort rolnictwa czeka rewolucja. PiS chce zmiany kursu

Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości wskazał kandydata na szefa resortu rolnictwa. Będzie nim białostocki poseł PiS Krzysztof Jurgiel, który w przeszłości piastował już funkcję ministra rolnictwa w gabinecie Kazimierza Marcinkiewicza....

Od 1980 r. należy do NSZZ "Solidarność". Działał w Ruchu Społecznym AWS, następnie przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Od 1994 r. do 1998 r. był radnym i burmistrzem Ostródy. W latach 1998-2001 pełnił funkcję wojewody olsztyńskiego. Pracował następnie jako zastępca dyrektora oddziału terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych. W latach 2006-2007 ponownie zasiadał w sejmiku.

Od 2007 r. Babalski jest posłem. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. został ponownie wybrany do Sejmu z listy PiS. Otrzymał ponad 11,6 tys. głosów.

Obecnie w skład resortu rolnictwa wchodzi: dwóch sekretarzy stanu - Zbigniew Babalski i Jacek Bogucki oraz trzech podsekretarzy stanu - Ewa Lech, Rafał Romanowski i Ryszard Zarudzki.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu