Rehabilitacja rolników wstrzymana

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
26-10-2020,14:35 Aktualizacja: 26-10-2020,14:44
A A A

KRUS ogłosiła czasowe wstrzymanie wyjazdów na turnusy do Centrów Rehabilitacji Rolników. Ma to oczywiście związek z ograniczeniami nakładanymi w wyniku pandemii koronawirusa.

"Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 23 października 2020 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wstrzymuje czasowo wyjazdy do Centrów Rehabilitacji Rolników KRUS na turnusy rehabilitacyjne. Skierowania do Centrów Rehabilitacji Rolników KRUS będzie można zrealizować w późniejszym terminie" - czytamy w komunikacie Kasy.

świadczenia wyrównawcze, krus, renty i emerytury rolnicze, opozycja antykomunistyczna

Świadczenie wyrównawcze z KRUS. Dla kogo?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje o możliwości uzyskania świadczenia wyrównawczego dla działaczy opozycji antykomunistycznej oraz osób represjonowanych z powodów politycznych. Kryterium do przyznania takiego...

Rehabilitacja jest organizowana w formie 21-dniowych turnusów prowadzonych w sześciu centrach. Każdego roku z takiego lecznictwa za pośrednictwem KRUS korzysta około 14 tys. osób.

Głównym celem rehabilitacji jest zapobieganie inwalidztwu lub ograniczenie go do poziomu umożliwiającego ubezpieczonemu dalsze wykonywanie pracy w gospodarstwie rolnym, a w przypadku osób, które zdolność do pracy utraciły - jej przywrócenie, o ile jest to możliwe w wyniku leczenia i rehabilitacji.

Z tego względu należy podkreślić, że rehabilitacja nie jest adresowana do wszystkich rolników objętych ubezpieczeniem społecznym.

Osoba, która chce skorzystać z rehabilitacji organizowanej przez KRUS, musi spełniać określone wymogi.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj