Copy LinkXFacebookShare

Rębak do drewna uciął 18-latkowi obie nogi. Dwie osoby usłyszały zarzuty

Prokurator postawił dwóm osobom zarzuty ws. wypadku w pracy z udziałem 18-letniego Ukraińca – poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. Maszyna ucięła mężczyźnie obie nogi.

Jak dodał rzecznik, Prokuratura Rejonowa w Kępnie jeszcze kontynuuje postępowanie dotyczące oceny wypadków, do których doszło w zakładzie produkującym meble w Jankowach w powiecie kępińskim.

„Do tej pory zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie dwóm osobom zarzutów, dotyczących narażenia na niebezpieczeństwo i spowodowania obrażeń ciała u obywatela Ukrainy. Drugi zarzut dotyczy braku zawiadomienia Państwowej Inspekcji Pracy o zaistniałym zdarzeniu” – powiedział Meler.

Do wypadku doszło w styczniu 2024 r. Służby ratunkowe wezwano do 18-letniego obywatela Ukrainy, którego w czasie pracy wciągnęła maszyna służąca do rozdrabniania kawałków drewna. Nastolatka uwolnili przybyli na miejsce strażacy i ratownicy medyczni. Jego obrażenia były bardzo poważne, rębak uciął mu obie nogi do wysokości kolan.

Wyjaśnieniem okoliczności tragedii zajęła się policja pod nadzorem prokuratury. O sprawie zawiadomiona została także Państwowa Inspekcje Pracy w Ostrowie Wlkp.

Do tego postępowania – jak powiedział prokurator Meler – zostało włączone inne, również dotyczące tego samego zakładu. W marcu 2021 roku miało dojść tam do narażenia innego pracownika na utratę zdrowia i życia.

Podejrzanym – w zależności od postawionych zarzutów – grozi do 5 lat więzienia.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!