Rada do spraw hodowli koni zaczyna działalność

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-05-2016,8:05 Aktualizacja: 06-05-2016,8:28
A A A

Zarządzeniem ministra rolnictwa została powołana Rada ds. hodowli koni. Jej przewodniczącym został Zbigniew Babalski, wiceminister rolnictwa, a jego zastępcą Waldemar Humięcki, prezes Agencji Nieruchomości Rolnych.

W skład Rady weszło 36. przedstawicieli nauki, ekspertów i hodowców. Ministerstwo zaznacza, ze utworzenie tego gremium podyktowane jest potrzebą wsparcia ze strony naukowców i ekspertów procesów racjonalizacji hodowli koni w Polsce oraz skoordynowania działań prowadzących do naprawy funkcjonowania tego obszaru rolnictwa, a w konsekwencji do rozwoju hodowli koni.

Stadnina Koni w Janowie Podlaskim, krzysztof jurgiel, Marek Skomorowski

Jurgiel: kierownictwo stadniny odwołałem za złodziejstwo

"Za złodziejstwo zwolniłem, nie za niefachowość" - tak tłumaczył powód zwolnienia kierownictwa stadniny koni w Janowie Podlaskim Krzyszof Jurgiel, minister rolnictwa. Dodał, że nie będzie trzymał "facetów, którzy...

Rada ma za zadanie dokonanie oceny sytuacji w hodowli koni w Polsce, określenie zagrożeń rozwoju kierunku hodowli oraz sformułowanie zaleceń działań naprawczych.

"W odpowiedzi na postulaty hodowców koni oraz instytucji zaangażowanych w tym obszarze gospodarki, zasadne jest opracowanie kompleksowej strategii hodowli koni w Polsce, dostosowanej do potrzeb rolnictwa oraz sektora rekreacji i sportu" - stwierdza resort.

Powołanie Rady na początku kwietnia zapowiedział minister Jurgiel, po tym jak w stadninie koni arabskich w Janowie Podlaskim padła druga klacz Shirley Watts.

Poleć
Udostępnij