Puda: model dużych gospodarstw nie sprawdził się

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Edyta Roś PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
21-06-2021,14:55 Aktualizacja: 21-06-2021,14:53
A A A

Cały model Zielonego Ładu, który ma służyć przyszłym pokoleniom, brutalnie próbuje się upolitycznić i przekazać, że jest to jakakolwiek polityczna, czy ideologia, czy sposób myślenia - powiedział Grzegorz Puda, minister rolnictwa.

Szef resortu głos zabrał podczas konferencji "Europa Karpat", która po raz 29. zgromadziła polityków, naukowców i samorządowców z krajów regionu karpackiego.

europejski zielony ład, janusz wojciechowski, sejmowa komisja do spraw ue, anna gembicka, wpr po 2023 roku

Komisarz przekonuje posłów. Zielony Ład to szansa dla rolnictwa

Zielony Ład jest próbą doprowadzenia produkcji rolniczej do większego zrównoważenia, jest szansą, a nie zagrożeniem - zapewniał w Sejmie Janusz Wojciechowski, komisarz UE ds. rolnictwa. Podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. UE...

Poruszone zostały kwestie dotyczące przyszłości Europy, polskiego przewodnictwa w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w 2022 r., Zielonego Ładu oraz zagadnienia związane ze środowiskiem Karpat.

Szef resortu podkreślił, że w zupełności się nie zgadza z takimi opiniami. - To jest jedyny kierunek, którym należy iść, aby można było doprowadzić do tego, aby przywrócić możliwość funkcjonowania małych i średnich gospodarstw, tych zrównoważonych gospodarstw - ocenił.

Jak mówił, "z jednej strony myśląc o ekonomii, z drugiej myśląc o środowisku pokazuje się, że model, który bardzo długo funkcjonował, czyli dużych, przemysłowych gospodarstw po prostu się nie sprawdził.

- W związku z tym wprowadzanie z powrotem małych, promowania małych i średnich gospodarstw, wspierania ich jest naturalną drogą, z jednej strony wspierania rolnictwa, a z drugiej daje możliwość wprowadzenia produktów dużo wyższej jakości z mniejszą ilością chemii, dla konsumentów, którzy żyją w terenach miejskich - zaznaczył Puda. W związku z tym - jak dodał - korzyść z pewnością jest obopólna.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj