Puda i inni ministrowie muszą poczekać na zaprzysiężenie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mateusz Roszak PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
05-10-2020,13:25 Aktualizacja: 05-10-2020,18:37
A A A

W związku z chorobą Przemysława Czarnka premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia rządu. Nowym ministrem rolnictwa miał zostać dziś Grzegorz Puda.

Zaprzysiężenie nowej Rady Ministrów zaplanowane było w poniedziałek o godz. 15 w Pałacu Prezydenckim. Tego dnia rano Czarnek, który ma zostać nowym ministrem edukacji i nauki potwierdził, że wykryto u niego koronawirusa.

Grzegorz Puda, ministerstwo rolnictwa i leśnictwa, rząd PiS

Grzegorz Puda będzie nowym ministrem rolnictwa i leśnictwa

Grzegorz Puda zostanie nowym ministrem rolnictwa i leśnictwa - powiedział w środę podczas briefingu premier Mateusz Morawiecki. Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda, z wykształcenia zootechnik, był sprawozdawcą projektu...

"Udałem się na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze. Nie lekceważcie objawów" - podkreślił poseł PiS.

Piotr Müller, rzecznik rządu poinformował na Twitterze, że w związku z tym prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne.

"Osoby, które miały bliski kontakt z zarażonym będą realizowały obowiązki wynikające z przepisów" - dodał. Premier Morawiecki zwrócił się w tej sytuacji do prezydenta Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia ministrów.

W poniedziałek nominacje z rąk głowy państwa miał odebrać m.in. Grzegorz Puda, który na stanowisku ministra rolnictwa zastąpi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Wieczorem Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta poinformował, że Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów we wtorek o godz. 14.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu