Pszczoły pod jeszcze większą ochroną. Można składać oferty w konkursie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-04-2022,11:05 Aktualizacja: 13-04-2022,12:21
A A A

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w pierwszej edycji programu "Śląskie dla pszczół". Czeka 200 000 zł.

Celem konkursu jest ochrona różnorodności biologicznej pszczół miododajnych, owadów zapylających i roślin oraz edukacja ekologiczna i promocja w zakresie pszczelarstwa na terenie województwa śląskiego. Wnioski będą przyjmowane do 29 kwietnia.

Konkurs "Małopolska pszczoła", Łukasz Smółka, ochrona pszczół miododajnych i dzikich zapylaczy

Region dba o ochronę pszczół miododajnych i dzikich zapylaczy

450 tys. zł przeznaczył zarząd województwa małopolskiego na działania związane z ochroną pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających w ramach kolejnej edycji programu "Małopolska Pszczoła". Łukasz...

Samorząd informuje na swojej stronie, że program skierowany jest do organizacji pozarządowych - stowarzyszeń, związków, spółdzielni socjalnych i fundacji zawodowo zajmujących się pszczelarstwem. Wsparcie przeznaczone jest na pielęgnację i ochronę cennych siedlisk roślin dla pszczół i owadów zapylających, poprzez zasiew rodzimych roślin miododajnych.

Dofinansowanie przeznaczone może być też na działania edukacyjne, m.in. zajęcia, warsztaty, pokazy ekologiczne propagujące wiedzę o roli pszczół w środowisku, ich ochronę oraz przykłady dobrych praktyk związanych z rozwojem pasiek i hodowli.

Zadaniem konkursu jest także promocja pszczelarstwa, propagowanie ochrony i roli pszczół i owadów zapylających w środowisku, trutowisk, tradycji bartniczych, znaczenia produktów pszczelich oraz ich walorów zdrowotnych i odżywczych.

Dofinansowanie otrzymają zadania realizowane do końca września.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu