Przez bezmyślne zachowanie omal nie spłonął las i dom

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-04-2018,12:00 Aktualizacja: 12-04-2018,12:15
A A A

Nieprzestrzeganie przepisów o ochronie przeciwpożarowej to artykuł, z którego został ukarany pewien mieszkaniec Iławy (woj. warmińsko-mazurskie). Mężczyzna opalał izolację z miedzianych kabli, kiedy przez jego nieuwagę doszło do rozprzestrzenienia się ognia w okolicy lasu oraz zabudowań.

38-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany 500-złotowym mandatem.

W środę, 11 kwietnia oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o mężczyźnie, który palił śmieci w pobliżu lasu.

wypalanie traw, akcja stop wypalaniu traw, OSP Polska Cerekiew, straż pożarna,jarosław zieliński

W pożarach traw giną zwierzęta. Nie wypalajcie ich!

W 2018 roku w Polsce wybuchło już 12 tys. pożarów traw. Zginęły z nich dwie osoby, a 101 zostało rannych. Ludzka bezmyślność to także tragiczna śmierć niewinnych zwierząt. W piątek w Bydgoszczy Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA...
"Na miejsce natychmiast pojechał najbliższy patrol. Okazało się, że mężczyzna opalał kable miedziane z izolacji i swoją nieuwagą i bezmyślnością doprowadził do rozprzestrzenienia się ognia na łąkę, która znajdowała się w okolicy lasu oraz zabudowań" - relacjonuje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Na szczęście całą sytuację zauważył inny mieszkaniec Iławy, który o wszystkim poinformował służby.

Mężczyzna do przyjazdu mundurowych przytrzymał sprawcę i wspólnie z nim ugasił powstały pożar.

38-latek za nieprzestrzeganie przepisów o ochronie przeciwpożarowej został ukarany 500-złotowym mandatem. Dzięki reakcji zgłaszającego nie doszło do rozproszenia się ognia na pobliskie budynki oraz las.

Art. 82 § 1 Kodeksu wykroczeń mówi o tym, że "kto dokonuje czynności, które mogą spowodować pożar, jego rozprzestrzenianie się, utrudnienie prowadzenia się działania ratowniczego lub ewakuacji (...) podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany".
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu