Prognozowany wzrost PKB w przyszłym roku to 3,6 proc.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-08-2016,14:30 Aktualizacja: 22-08-2016,16:00
A A A

Wzrost PKB w tym roku wyniesie 3,4 proc., a w 2017 r. będzie na poziomie 3,6 proc. - przewiduje zaktualizowana prognoza resortu finansów w projekcie budżetu na 2017 rok.

Poinformował o tym w poniedziałek PAP rzecznik MF Waldemar Grzegorczyk.

Wcześniej resort podał na Twitterze, że finalizuje prace nad projektem budżetu na 2017 r. i deficyt sektora finansów publicznych wyniesie 2,9 proc. PKB.

pkb, produkt krajowy brutto, wzrost gospodarczy, gus

PKB w drugim kwartale wzrósł o 3,1 procenta

Produkt Krajowy Brutto wzrósł realnie w drugim kwartale 2016 r. o 3,1 proc. - podał w piątek GUS w tzw. szybkim szacunku PKB. Dane te są gorsze od oczekiwań ekonomistów, którzy spodziewali się wzrostu PKB w wysokości 3,3 proc....
Projektem MF zajmie się rząd. Jak powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek, w najbliższy wtorek odbędzie się nieformalne spotkanie członków Rady Ministrów, na którym ministrowie pochylą się nad wstępnym projektem budżetu na 2017 r.

- Przygotują treść tego dokumentu po to, by wstępny projekt budżetu mógł być przyjęty przez Radę Ministrów w najbliższy czwartek - powiedział PAP Bochenek.

- Zależy nam na tym, by to właściwe, formalne posiedzenie Rady Ministrów nie trwało wiele godzin, tylko przybiegło w miarę sprawnie, stąd też ministrowie spotkają się wcześniej, by ten dokument przygotować - dodał Bochenek.

Jerzy Kwieciński, ministerstwo rozwoju, pkb, produkt krajowy brutto

Wiceminister wierzy w duży wzrost PKB

Wciąż możliwy jest wzrost polskiego PKB o 3,8 proc. w skali całego bieżącego roku - uważa, Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju. Odnosząc się do oczekiwanego w piątek ogłoszenia danych GUS na temat PKB wskazał, że oczekuje, iż drugi kwartał 2016...
- To, że on już jest teraz przygotowywany, wynika z tego, że wstępny projekt musi trafić do Rady Dialogu Społecznego, a do 30 września zgodnie z harmonogramem prac nad budżetem dokument powinien trafić do Sejmu - zaznaczył.

12 sierpnia GUS w tzw. szybkim szacunku PKB podał, że Produkt Krajowy Brutto wzrósł realnie w drugim kwartale 2016 r. o 3,1 proc. Ekonomiści w tzw. konsensusie rynkowym spodziewali się wzrostu PKB w drugim kwartale w wysokości 3,3 proc.

14 czerwca rząd przyjął założenia do budżetu na 2017 r. Szef MF Paweł Szałamacha podał wówczas, że według założeń wzrost gospodarczy w przyszłym roku ma wynieść 3,9 proc., a inflacja - 1,3 proc.; bezrobocie rejestrowane na koniec 2017 ma osiągnąć poziom 8,1 proc.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu