Prezes Ursusa spotkał się z prezydentem Senegalu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (rs) | redakcja@agropolska.pl
29-10-2016,9:30 Aktualizacja: 29-10-2016,10:16
A A A
Możliwości sprzedaży ciągników w Senegalu dotyczyła piątkowa rozmowa prezesa spółki Ursus Karola Zarajczyka z przebywającym z wizytą w Polsce prezydentem Senegalu Macky Sallem. 
 
„Rozmowa dotyczyła możliwości otwarcia montowni i sprzedaży ciągników na terenie Senegalu” - powiedział PAP rzecznik prasowy Ursusa Mariusz Lewandowski. Podkreślił, że jest za wcześnie na konkretne ustalenia.
 
 
Podkreślił, że Senegal to bardzo ważny kraj w kontekście możliwości rozwoju sprzedaży wyrobów Ursusa na rynki afrykańskie. „To w większości kraj rolniczy i w tej gałęzi gospodarki zatrudnienie znajduje ok. 70 proc. społeczeństwa. Dlatego tak ważny jest aspekt mechanizacji rolnictwa i jej wpływu na stabilny wzrost wydajności produkcji rolnej” – zaznaczył Lewandowski.
 
Dodał, że spółka Ursus ma już doświadczenie w dziedzinie transferu technologii oraz budowy montowni dzięki zawartym wcześniej i w dużej mierze zrealizowanym kontraktom na rynkach Afryki.
 
Ursus zawarł dotychczas kontrakty z kontrahentami z Etiopii na łączną kwotę 120,7 mln dolarów, które dotyczyły m.in. dostawy ponad 3 tys. ciągników, kilkuset przyczep do transportu trzciny cukrowej oraz uruchomienia w tym kraju montowni. Z kolei firma The National Service Corporation Sole z Tanzanii kupiła od Ursusa 2,4 tys. ciągników za kwotę 55 mln dolarów.
 
polska, senegal, andrzej duda, krzysztof jurgiel, Macky Salla

Polska i Senegal będą współpracować w dziedzinie rolnictwa

Polska i Senegal podpisały memorandum o porozumieniu o współpracy w dziedzinie rolnictwa - poinformowało MRiRW. Podpisanie dokumentu, miało miejsce podczas wizyty w Polsce delegacji tego afrykańskiego kraju. - Wysokość obrotów...
 
Prezes Ursusa Karol Zarajczyk we wrześniu w wywiadzie dla PAP podkreślał, że firma stawia „przede wszystkim na Afrykę”, jako perspektywiczny kierunek rozwoju dla Ursusa. „To są duże projekty, które powodują, że środki, dzięki którym tam funkcjonujemy, reinwestujemy w rozwój” – mówił Zarajczyk.
 
Ursus swoje produkty sprzedaje w kilkudziesięciu krajach, m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Belgii, Holandii, Słowenii, Chorwacji oraz na rynkach skandynawskich i wschodnich. Z 1,5 mln ciągników pracujących na polskich polach, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki Ursus.
 
Przebywający z wizytą w Polsce prezydent Senegalu Macky Sall zwiedził w piątek również historyczne budynki Stoczni Gdańskiej. W czwartek spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim i premier Beatą Szydło. Sall i Duda otworzyli Polsko-Senegalskie Forum Gospodarcze. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski informował, że wizyta prezydenta Senegalu wpisuje się w kampanię na rzecz kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-2019.(PAP)
Tagi:
Poleć
Udostępnij
Skomentuj