Premier ponownie wśród gospodyń wiejskich. To są wspaniałe kobiety

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
18-10-2018,9:30 Aktualizacja: 18-10-2018,9:36
A A A

- Koła Gospodyń Wiejskich skupiają kobiety gospodarne i wspaniałe, które pokazują nam jak dbać o naszą tradycję, kulturę i staropolską kuchnię, ale i o modernizującą się wieś - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z Kołem Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu (mazowieckie).

Szef rządu powiedział, że dla jego ekipy ważne jest, aby z jednej strony podnosić standard życia Polaków do poziomu europejskiego, a z drugiej strony, aby "utrzymać jak najwięcej z tych pięknych polskich tradycji, polskiej kultury".

koła gospodyń wiejskich, sejm, aktywizacja obszarów wiejskich, mateusz morawiecki

Premier pisze list do gospodyń. Dziękuje za pracę dla małych ojczyzn

Żyjemy w wolnym państwie i możemy sami urządzać nasz polski dom, dlatego powinniśmy docenić wreszcie gigantyczną pracę, jaką wykonały - i nadal wykonują - Panie z Kół Gospodyń Wiejskich - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście do...

- I właśnie w Kołach Gospodyń Wiejskich jest ta kwintesencja tego, tak jak mówimy: kobiety gospodarne i wspaniałe. Bo z jednej strony pokazują nam, jak dbać o naszą tradycję, naszą kulturę, naszą kuchnię też, kuchnię staropolską - powiedział polityk zaznaczając że z drugiej strony, polska wieś bardzo się modernizuje i że to jest proces, który wspiera rząd.

- Stąd też nasze wielkie programy rozwoju dróg lokalnych, aby podłączać nasze wsie, małe miasteczka do całego krwioobiegu gospodarczego - mówił Morawiecki podczas kolejnego w ostatnich tygodniach spotkania z gospodyniami.

Premier ocenił ponadto, że Koła Gospodyń Wiejskich z całą tradycją, oprawą sceniczną, to jest coś, co "działa na wyobraźnię". Wskazywał, że niektóre z kół liczą ponad 100 lat. - To jest przepiękna polska tradycja i za jej przechowywanie chciałem raz jeszcze podziękować - mówił Morawiecki.

- Wiem, że ziemia wyszkowska potrzebuje takich, jak najlepszych gospodarzy, którzy przez sejmik mazowiecki, będą w stanie zaproponować (...) bardzo dobrą pracę, propozycje i projekty właśnie tutaj dla powiatu wyszkowskiego i okolicznych - mówił premier.

Koła Gospodyń Wiejskich to jedna z najstarszych form organizacji społecznych. W Polsce jest ich ok. 21 tysięcy, powstałych w ramach kółek rolniczych oraz kilka tysięcy działających jako zespoły ludowe i stowarzyszenia. Według resortu rolnictwa, organizacje te skupiają ponad milion osób.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement