Pracownikom groziło niebezpieczeństwo. Kierowcy stracili prawa jazdy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-08-2019,8:10 Aktualizacja: 10-08-2019,9:09
A A A

Po ponad 20 pracowników do zbioru owoców przewozili w skrzyniach ładunkowych pojazdów typu "blaszak" ukraińscy kierowcy. Stracili uprawnienia i dostali mandaty.

W miejscowości Domanowice (pow. trzebnicki, woj. dolnośląskie) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymali do kontroli drogowej dwa busy.

Oba pojazdy były zarejestrowane do przewozu maksymalnie trzech osób.

ustawa o ubezpieczeniu społecznym rolników, praca w rolnictwie, usrawa, PO, PiS

Nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej dla pracowników sezonowych

Sejm nie poparł w czwartek wniosku Platformy Obywatelskiej o odrzucenie projektu ustawy dot. zatrudniania osób przy zbiorach. Projekt wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej dla pracowników sezonowych. Umowa ma być oskładkowana i...
Tymczasem w pierwszym z nich, oprócz kierowcy - obywatela Ukrainy, znajdowało się 21 pasażerów siedzących na podłodze. Natomiast w drugim aucie, również prowadzonym przez Ukraińca, podróżowało w przestrzeni bagażowej 25 osób. Wszyscy to pracownicy sezonowi, zatrudnieni przy zbiorach owoców.

- Dodatkowym niebezpieczeństwem było to, że na zewnątrz pojazdów temperatura wynosiła 27 stopni Celsjusza, a w pojazdach nie było żadnej wentylacji, panował zaduch - wskazuje podkom. Piotr Dwojak z KPP w Trzebnicy.

Jak dodaje, w związku z popełnionymi wykroczeniami, w tym za przewożenie większej liczby osób niż wynika to z liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym, kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł. Policjanci zatrzymali im także prawa jazdy.

Poleć
Udostępnij