Pracownicy z Ukrainy przyjadą? Wizy znów są wydawane

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-05-2020,9:25 Aktualizacja: 06-05-2020,9:32
A A A

Od 4 maja urzędy konsularne na Ukrainie wznowiły częściowo wydawanie wiz. Najpierw przyjmowane są wyłącznie wnioski na wizę w celu wykonywania pracy w rolnictwie, ogrodnictwie oraz w transporcie międzynarodowym.

W związku z tym od 30 kwietnia możliwa jest rejestracja na złożenie wniosku wizowego w systemie e-konsulat dla osób posiadających dokumenty do pracy w rolnictwie, sadownictwie oraz w transporcie międzynarodowym.

praca, ukraina, pracownicy sezonowi z ukrainy

Ukraińcy zaczynają się zastanawiać, jak wrócić do Polski

Polska zastanawia się, co zrobić, by ukraińscy migranci zarobkowi wrócili z kraju, a Ukraińcy, którzy wyjechali, zaczynają myśleć o tym, jak wrócić do Polski - pisze ukraińska agencja informacyjna Ukrinform. Ciężko sobie...

"Osoby, które zarejestrują się na dostępne terminy w innym celu niż praca w rolnictwie, ogrodnictwie oraz transporcie międzynarodowym, nie będą przyjęte" - podkreślono w rządowym serwisie gov.pl.

Jak tam podano, rejestrujący się w celu złożenia wniosku wizowego powinny przestrzegać następujących zasad:

  • w celu ograniczenia liczby osób oczekujących przed konsulatem, należy przybyć do urzędu zgodnie z wyznaczoną godziną
  • drukując wniosek wizowy, należy wydrukować wszystkie jego strony, łącznie ze stroną na której wskazana jest data i godzina wizyty w konsulacie
  • należy przygotować wszystkie niezbędne dokumenty, o których mowa w punkcie "Jakie dokumenty złożyć"
  • oczekując na wejście do konsulatu, należy zachować odstęp min 1,5 m między innymi oczekującymi osobami
  • wchodząc do urzędu, należy mieć założoną maseczkę ochronną zasłaniającą nos i usta oraz rękawice ochronne
  • wchodząc do urzędu, można mieć przy sobie wyłącznie komplet dokumentów, wszystkie inne posiadane przedmioty w szczególności torby i reklamówki należy pozostawić przed wejściem

Pracownicy zza naszej wschodniej granicy nadal są bardzo pożądani w polskim rolnictwie, szczególnie wobec zbliżających się zbiorów np. truskawek.

Według ekspertów od rynku pracy, więcej chętnych do takich prac może też być wśród Polaków, którzy stracili zajęcie w związku z pandemią koronawirusa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj