Praca w ministerstwie rolnictwa w zamian za głosowanie?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@apra.pl
05-05-2020,13:55 Aktualizacja: 06-05-2020,15:05
A A A

Poseł Paweł Kukiz ujawnił w mediach społecznościowych, że w ostatnim czasie politykom Kukiz'15 składano propozycje, które mogą mieć znamiona korupcji politycznej. Wszystko ma związek z głosowaniem w Sejmie ustawy dotyczącej wyborów korespondencyjnych.

Jeżeli Senat odrzuci uchwaloną kilka tygodni temu ustawę, tylko od głosów posłów będzie zależało, czy nowe prawo wejdzie w życie.

Niepewne stanowisko Porozumienia Jarosława Gowina nie daje gwarancji, że ustawa doczeka się większości, więc Prawo i Sprawiedliwość stara się "przekonać" do swoich racji polityków z innych partii.

krzysztof jurgiel, jarosław sachajko, ministerstwo rolnictwa, dymisja jurgiela

Sachajko cieszy się z dymisji Jurgiela

Odejście Krzysztofa Jurgiela ze stanowiska ministra rolnictwa było długo wyczekiwane. Mamy nadzieję, że PiS na kolejnego ministra wskaże osobę, która nie będzie się bała rewolucyjnych zmian na wsi - powiedział poseł Kukiz'15 Jarosław...
"Jarosław Kaczyński uparł się, żeby za wszelką cenę, nawet niezgodnie z prawem, bezpieczeństwem publicznym i zdrowym rozsądkiem, zrobić wybory prezydenckie w maju. I wysyła swoje popychadła, by korumpowały, kupowały albo zastraszały posłów" - napisał Paweł Kukiz.

Lider Kukiz'15 wymienił nazwiska kilku parlamentarzystów i opisał sytuacje, w jakich się znaleźli. Jednym z nich jest poseł Jarosław Sachajko, były przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a dziś jeden z jej wiceprzewodniczących.

Paweł Kukiz ujawnił, że do Sachajki miał zgłosić się prezes firmy Cedrob, która jest największym producentem mięsa drobiowego w kraju i w rozmowie z nim zachęcać do poparcia ustawy o wyborach korespondencyjnych. W zamian, miał sugerować objęcie stanowiska w ministerstwie rolnictwa.

Za pośrednictwem szefa zakładu Sachajko został też zaproszony na spotkanie z premierem Morawieckim. "Dużo okrągłych słów typowych dla premiera. Dobro Polski, dobro partii, dobro Dudy" - stwierdził Kukiz i przyznał, że premierowi nie udało się przekonać posła Sachajki do poparcia rozwiązań proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

eskimos, interwencyjny skup jabłek, kowr, jan krzysztof ardanowski

Minister odpiera zarzuty opozycji w sprawie skupu jabłek

- Rolnicy pozostawieni zostali sami sobie, państwo będzie im pomagało - mówił w czwartek w Sejmie minister Jan Krzysztof Ardanowski odpowiadając na zarzuty posłów opozycji w sprawie udzielenia gwarancji spółce...
- To są rzeczy skandaliczne, żeby drobiarz, z całym szacunkiem oczywiście dla drobiu i dla jego profesji, partycypował w politycznych propozycjach dotyczących rzeczy kluczowych dla państwa - powiedział RMF FM Paweł Kukiz.

  • Poniżej wpis Pawła Kukiza dotyczący oferty dla Jarosława Sachajki:

"Do Jarosława Sachajki, posła Kukiz’15 z okręgu chełmskiego, byłego przewodniczącego sejmowej komisji rolnictwa, dzwoni prezes jednego z największych w Polsce producentów kurczaków - Cedrobu . Drobiarz zachęca Sachajkę do poparcia PiS-owskiej ustawy o wyborach korespondencyjnych i sugeruje stanowisko w ministerstwie rolnictwa. Drobiarz zaprasza też na spotkanie z premierem. Po konsultacji ze mną, Jarosław Sachajko na spotkanie z Morawieckim idzie. Dużo okrągłych słów typowych dla premiera. Dobro Polski, dobro partii, dobro Dudy. Sachajko pyta, dlaczego premier nie rozmawia bezpośrednio ze mną. VATeusz na to, że Kukiz obraził jego ojca, ale on w swej łaskawości Kukizowi wybacza! (tak, rzeczywiście strasznie obraziłem Kornela, biorąc go na listy Kukiz’15 do Sejmu i zgłaszając na Marszałka Seniora, choć PiS zawsze Kornela wyśmiewał i unikał (o czym premier wie doskonale i się z tym faktem godził). Podsumowując - Premierowi Tysiąclecia i Drobiarzowi nie udaje się przekonać posła Sachajki do zdrady własnych przekonań i wyborców, i zagłosowania za przedłużeniem za wszelką cenę rządów Przekupywaczy i Szantażystów."

Poleć
Udostępnij
Skomentuj