Ponad tona żywności nie została zmarnowana

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: ARiMR (em) | redakcja@agropolska.pl
20-07-2020,15:00 Aktualizacja: 20-07-2020,15:06
A A A

Dzięki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie dopuszczono do zmarnowania ponad 1 400 ton produktów żywnościowych dostarczanych w ramach "Programu dla szkół".

To działanie delegowane z ARiMR do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Jego celem jest dostarczanie do placówek oświatowych świeżej i zdrowej żywności - owoców, warzyw i produktów mlecznych.

programy promocyjne ue, promocja żywności, program prosty, program wielonarodowy

Promocja żywności priorytetem. Resort czeka na opinie

Do 10 lipca potrwają konsultacje projektu programu prac KE na 2021 r. dotyczących programów informacyjnych i promocyjnych z organizacjami branżowymi, międzybranżowymi i organizacjami producentów. Komisja Europejska pod koniec czerwca...

W związku z panującą w Polsce epidemią koronawirusa placówki oświatowe zostały zamknięte na początku marca, a dostawy żywności realizowane w ramach programu wstrzymane.

Tymczasem dostawcy mieli w magazynach nadwyżki żywności, które mogły zepsuć się. Agencja w porozumieniu z ministerstwem rolnictwa postanowiła temu zapobiec. ARiMR otrzymała ponadto od Komisji Europejskiej zgodę na realizację podjetych działań.

Dostawcy działający w ramach "Programu dla szkół" przekazali zatem ponad 1 400 ton produktów m.in. do szpitali, policji, wojska, innych służb mundurowych, organizacji charytatywnych, domów pomocy społecznej, hospicjów, domów dziecka oraz rodzin zastępczych.

Od 18 marca do 26 czerwca do potrzebujących trafiło ponad 1 400 ton żywności.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj