Pomoc suszowa była rozdzielana prawidłowo? Chce to sprawdzić NIK

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
07-01-2021,14:05 Aktualizacja: 07-01-2021,13:21
A A A

Prawidłowość udzielania pomocy rolnikom w wyniku suszy i skuteczność promowania naszej żywności w innych krajach - m.in. to sprawdzi w tym roku Najwyższa Izba Kontroli.

W planie pracy Najwyższej Izby Kontroli na 2021 rok Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma wpisane cztery pozycje. Zajmie się bazą dydaktyczną szkół rolniczych w Polsce, by wykazać, czy pozwala ona na praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu.

susza hydrologiczna, susza rolnicza, Sergiusz Kieruzel, wody polskie

Polsce grozi największa susza w historii pomiarów

Susze nawiedzają Polskę od lat, ale w tym roku sytuacja jest wyjątkowo poważna. Hydrolodzy alarmują, że jeżeli nie pojawią się długotrwałe opady deszczu czeka nas jedna z największych klęsk w historii. - Notujemy bardzo poważne zjawisko suszowe na...

Bardzo istotna wydaje się zapowiedziana kontrola tzw. pomocy suszowej, na której sposób dystrybucji poszkodowani gospodarze głośno narzekają. Inspektorzy NIK mają odpowiedzieć na pytanie "czy prawidłowo udzielono pomocy finansowej rolnikom poszkodowanym w wyniku suszy?".

Do tego będą badać prawidłowość wsparcia finansowego wybranych operacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Sprawdzą także promocję polskiej żywności za granicą, a konkretnie to, czy jest ona skuteczna i efektywna.

Natomiast Departament Środowiska NIK będzie badać, czy gospodarowanie środkami funduszu leśnego było prawidłowe. Skontroluje ponadto ochronę przeciwpożarową w parkach narodowych oraz wdrażanie programu priorytetowego "Czyste Powietrze".

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu