Polskie jabłka były dobre i są już w sklepach. Minister dementuje

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
21-11-2014,12:20 Aktualizacja: 21-11-2014,12:29
A A A
Marek Sawicki, szef resortu rolnictwa po rozmowie telefonicznej z ambasadorem RP w Singapurze Zenonem Kosiniak-Kamyszem zdementował doniesienia o nieprawidłowościach w dostawie polskich jabłek na tamtejszy rynek.
 
Firma Hupco Pte. Ltd, która zamówiła dwie pierwsze dostawy nie zgłosiła zastrzeżeń do jakości i sposobu transportu towaru. Polskie jabłka są już do nabycia w niektórych sieciach detalicznych.
 
Z kolei na 28 listopada w największej sieci singapurskich marketów NTUC Fair Price, importer zaplanował akcję promocyjną inaugurująca wejście naszych jabłek na ten rynek.
 
Zenon Kosiniak–Kamysz poinformował też, że rośnie zainteresowanie singapurskich importerów nie tylko polskimi jabłkami, ale także innymi owocami i warzywami - przede wszystkim marchwią, porami i ziemniakami.
 
Minister Sawicki poinformował również, że po wymianie korespondencji między Głównym Lekarzem Weterynarii a japońskimi służbami inspekcji weterynaryjnej wynika, że transport naszej wołowiny do tego kraju nie budzi zastrzeżeń tamtejszych służb, a nieścisłości zostały już wyjaśnione.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu