Polska pokaże się z jak najlepszej strony we Włoszech

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
04-02-2015,10:20 Aktualizacja: 04-02-2015,10:56
A A A

Budowa trwałego zaufania do polskiej gospodarki oraz wzmocnienie wizerunku naszego kraju, jako atrakcyjnego partnera na rynku międzynarodowym to główne cele uczestnictwa w Światowej Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie.

Opracowana przez Ministerstwo Gospodarki, uaktualniona koncepcja programowa udziału Polski w wystawie została przyjęta przez rząd 3 lutego.

Wydarzenia i działania realizowane w ramach koncepcji zostały opracowane w taki sposób, aby utrwalić wizerunek Polski, jako kraju atrakcyjnego gospodarczo, miejsca do nawiązywania wartościowych kontaktów handlowych oraz lokowania inwestycji - podaje biuro prasowe resortu gospodarki.Polska ekspozycja oraz inne wydarzenia towarzyszące mają przedstawić Polskę, jako jednego z najważniejszych członków Unii Europejskiej, kraj nowoczesny, choć szanujący swe tradycje, o stabilnej gospodarce, wiarygodnego partnera gospodarczego.

Polski pawilon wystawowy w ramach mediolańskich targów będzie ulokowany w centralnej części ekspozycji, przy głównej alei EXPO, tuż obok pawilonów Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Węgier oraz w pobliżu najbardziej okazałego pawilonu Włoch, na działce o powierzchni o ok. 2400 metrów kwadratowych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu