Policjanci: żniwa nie zwalniają rolnika z ostrożności na drodze

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
25-07-2018,12:55 Aktualizacja: 25-07-2018,13:16
A A A

Tylko w ciągu jednego dnia w powiecie lubartowskim na Lubelszczyźnie doszło do dwóch groźnych wypadków. Funkcjonariusze apelują do właścicieli maszyn rolniczych, aby przed wyjazdem zadbali o ich właściwy stan techniczny, szczególnie jeśli chodzi o oświetlenie, stan układu jezdnego jak również hamulcowego.

Przypominają również o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno na drogach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, jak i krajowych, które w czasie żniw są intensywnie uczęszczane przez pojazdy rolnicze.

wypadek, policja, lubelskie, kombajn nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu

Kombajnista wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w miejscowości Adamów (gm. Rejowiec, woj. lubelskie). Kierowca kombajnu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Kierujący jednośladem chcąc uniknąć zderzenia wyłożył motocykl na...
Do pierwszego zdarzenia doszło 23 lipca w miejscowości Niedźwiada Kolonia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 50-latek, kierując ciągnikiem rolniczym-samoróbką, zjechał z drogi gruntowej na pole i wypadł z pojazdu.

Mężczyzna, mieszkaniec gm. Niedźwiada, w skutek odniesionych obrażeń został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Lublinie.

Do kolejnego zdarzenia doszło w miejscowości Ciemno, w gminie Kamionka. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w trakcie jazdy ciągnika rolniczego z przyczepą doszło do awarii. Zaczep przyczepy miał pęknąć i spowodował, że przyczepa zjechała na pobocze uderzając w drzewo.

W wyniku tego zdarzenia, znajdujący się na przyczepie 85-letni mężczyzna przewrócił się doznając poważnych obrażeń głowy.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu